Skocz do zawartości

Cube SL Road - jaki rozmiar ramy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zastanawiam sie nad kupnem Cube SL Road 2017. Mam jednak problem z doborem ramy, a w sklepach gdzie sie pytalem o pomoc uzyskuje na zmiane 3 odpowiedzi - 50, 53 i 56.
Maja dosc dziwna geometrie wiec nie mam porownania z inna marka a najblizszy salon gdzie moglbym przymierzyc to ponad 110km.
Moze ktos przechodzil podobny problem. Mam 173cm wzrostu i wewnetrzna dlugosc uda ok 80cm.

 

 

 

@Edit,

 

Dodam jeszcze, że głównie jeżdżę trasy do 50km ( w weekendy do 120km) - ścieżki rowerowe ( kostka ), asfalt ( zarówno gładki i taki nie pierwszej świeżości) oraz rzadko utwardzone drogi polne i leśne, ale krótkie odcinki ( do około 1km ). Więc jestem amatorem, który jeździ po prostu dla ruchu i dla siebie, więc skłaniam się ku pozycji komfortowej.

Obecnie mam Giant Vision ( rama w rozmiarze M ) i wrzucone opony Maxxis Detonator - jeździ mi się w miare komfortowo choć mogłby być troszkę wyżej. Porównując wymiary, są zbliżone do 53 z Cube, ale zupełnie inna geometria więc to mi nie pomoże w decyzji.

Edytowane przez nuuub
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko radziłabym Ci przymierzyć. Są ludzie, którzy preferują ramy większe, są tacy, którym wygodniej jeździ się na mniejszych. Zależy, ile jeździsz, jaki jest Twój poziom zaawansowania oraz wytrenowania (niekoniecznie mam tu na myśli szybkość, ale np. rozciągnięcie mięśni, pozycję na rowerze itp.).

W teorii możesz wziąć 53, ponieważ albo dokupisz dłuższy mostek, albo go skrócisz, jakkolwiek może okazać się to jedynie pośrednim rozwiązaniem (mimo wszystko jednak bardziej prawdopodobne do zrobienia niż w przypadku skrajnych rozmiarówek).

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem dziś do sklepu żeby dopytać czy mają rozmiary 50, 53 i 56 aby przymierzyć. Okazuje się, że na stanie mają tylko 50, więc nie opłaca mi się jechać 110km. 

Dzisiaj po kontaktcie z jednym ze sklepów udało mi się dorwać wersje PRO w cenie zwykłej z 2017 w rozmiarze 53, więc ryzykuje. Zawsze mam 14 dni na zwrot gdyby jednak rozmiar nie przypasował, ale jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam następujące wymiary: wzrost 179 cm, wewnętrzna długość uda 84 cm. Pisałem do sklepu o pomoc w doborze ramy, to dla mnie podobno najlepszy jest rozmiar 59, ewentualnie 56. Mogę zacytować odpowiedź: 

 

"Seria SL Road to dość „krótkie rowery” pod względem geometrii. Sugerowane 59 pozwoli na bardziej wyprostowaną pozycję z niższym siodełkiem. W rozmiarze 56 wskazanym byłaby zmiana mostka by ta pozycja była bardziej komfortowa. Jednakże wybór zależy zawsze od preferencji klienta."

 

 Osobiście będę przymierzał rower pod koniec stycznia. 59 wydaje się dość duże przy maksymalnym rozmiarze ramy 62  :).  Jeśli wytrzymasz z kupnem roweru, chętnie wypowiem się po przymiarce czy ta rozmiarówka rzeczywiście ma sens.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, to znowu ja. Pomierzylem się jeszcze raz dokładnie tu i tam i wyszło mi że mam 183 cm wzrostu i 82 wewnątrz nogi. Czytam te wasze posty i wychodzi ze rozmiar 59 może być za duży albo tak na pograniczu, dodam że zależy mi bardziej na sportowym zacieciu.

 

Jesteś 8 cm wyższy ode mnie, a masz nogi dłuższe o 3 cm. Według mnie, jeżeli zależy Ci na bardziej sportowej (choć oczywiście to nadal będzie wygodnie-sportowa) pozycji, poszedłbym w stronę rozmiaru 56. Nie wiem czy 59 nie będzie za duży i to na tyle, że jazda na nim nie będzie przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...