Skocz do zawartości

Ustawienie kierownika względem przedniego koła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś zamieniałem mostek w swoim rowerze szosowym i teraz mam problem z równym ustawieniem kierownika z przednim kołem.

Macie może jakieś pomysły jak ustawić to równo? Niestety nie mam możliwości przejechania się i sprawdzenia, czy nie ściąga roweru.

Czy zrobić to na oko (tak zrobiłem)? Czy w serwisie powinni mieć jakiś specjalny stojak w którym ustawia się prosto kiere? Jak wy sobie radziliście w takiej sytuacji?

 

 

Odnośnik do komentarza

Od dziecka umiałam ustawiać tylko dwie rzeczy w rowerze - siodełko i wysokość kierownicy (w składakach oczywiście), i przyznam, że nigdy bym nie podejrzewała, że prostą linię da się zrobić w jakikolwiek inny sposób niż "na oko" :D

 

Ja robię to tak: przednie koło między kolana i wyrównuję, póki nie mam idealnej linii: koło-mostek-górna rura-przód siodełka. Jak jesteś dobry w bilarda, to na pewno będzie dobrze ;) Poza tym im dłuższy mostek, tym mniej będzie Cię ściągać przy ewentualnym błędzie.

Odnośnik do komentarza

Spoko, o siodełku nie zapomnij, też trzeba ustawić żeby było skierowane na wprost, a nie trochę w lewo lub w prawo, to ma nawet większe znaczenie niż ustawienie kierownicy, a też trzeba na oko ustawiać  :)

No i właśnie - niekoniecznie. Chyba, że ktoś ma idealnie równe nogi. Najlepiej skręcić na sztycy - tak z czuciem i się przejechać. Samo się ustawi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...