Skocz do zawartości

bagażnik na zacisku piasty - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

hej ?

czy ktoś z Was miał okazję jeździć z taki cudem?

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/bagazniki-rowerowe/tylne/p,bagaznik-rowerowy-rc-23-26-28-cali-montowany-na-zacisku-piasty-czarny-accent,336427.html

 

zastawia mnie jak taki bagażnik zachowuje się, czy można bezpiecznie i bez szkody dla roweru wozić na tym te deklarowane przez producenta 25 kilo?

 

będę wdzięczna za opinie.

Odnośnik do komentarza

Ze zdjęcia wygląda mi, że za każdym razem, kiedy trzeba będzie zdjąć koło - odepnie się bagażnik, więc trzeba z niego zdjąć graty i wykręcić całkowicie oś zamykacza.

Jeśli opiera się on na osi zamykacza (średnica 4 mm), to 25 kg - tylko powoli i po równym asfalcie.

Czy punkty mocowania bagażnika (nad tylnym kołem) masz kompatybilne z tym wynalazkiem? Większość rowerów ma mocowanie do blachy przy tylnym hamulcu.

Cena wydaje mi się kosmiczna. Nowe bagażniki aluminiowe widziałem w marketach za ok. 50 zł. Sam kupiłem niedawno bagażnik aluminiowy, ale taki - pancerny ;) - używany - za 20 zł i bez problemu wożę na nim 30 kg.

Może w tym kierunku warto iść? 

Odnośnik do komentarza

Dobrze piszą. Jeśli w normalnym użytkowaniu sprawdzają się zwykłe bagażniki, mocowane na zwykłe śrubki to znaczy, że nie warto za bardzo kombinować. o można się sparzyć.

I do takiego bagażnika nie zamontujesz sakw Crosso, bez dodatkowego adaptera, którego nie wiadomo jak tu przymocować. Dlaczego piszemy o tym producencie? Bo jest tańszą i całkiem dobrą alternatywą np. Ortlieba. I całkiem sporo osób je właśnie używa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...