Skocz do zawartości

Merida speeder toe overlap


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się kiedyś z problemem toe overlap? Właśnie kupiłem Meridę Speeder 300 w rozmiarze 54 i już kilkukrotnie mocno zahaczyłem butem o koło przy mocniejszym skręcaniu. Myślałem, że może rama jest za mała, ale wersja 56 cm ma dokładnie takie same "wymiary dolne". Czy to po prostu taka charakterystyka roweru, że przy ramie dobrze dobranej do wzrostu występuje ten problem i jeśli chciałbym go uniknąć to muszę kupić inny rower? Przeliczyłem sobie wymiary Cube SL Road Race i w pasującym mi rozmiarze mam dodatkowy zapas 4 cm, więc ten problem już by nie występował.

Odnośnik do komentarza

Mam dwa rowery szosowe. Jedną szosę typu race w której mam toe overlap a drugą endurance w której nie mam. W pierwszej wynika to z kąta widelca do podłoża oraz parametru for rake. Mój Spec Tarmac SL4 ma kąt główki widelca 73 stopnie i fork rake 45mm przez co jest bliżej stopy. Mój Spec Roubaix ma kąt główki widelca 72 stopnie i for rake 49 mm. Przez to koło jest dalej od stopy. Toe overlap można zmniejszyć przesuwając bloki do przodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...