Skocz do zawartości

MTB 29cali za ok 2300 zł. ciężki rowerzysta, rekreacyjna pozycja. Cube/Kross hexagon - piasty joytec?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przede wszystkim dzień dobry wszystkim tworzącym tak świetne forum! Czytam od dłuższego czasu, ale tym razem muszę zdać pytanie na które odpowiedzi nie znalazłem.

 

Bardzo Was proszę o radę. Wydać chciałbym ok 2 tyś, max 2,5 tyś zł.

Z powodu wieku i wagi 110kg potrzebuję mocnego roweru o rekreacyjnej geometrii, czyli w grę wchodzi:

 

cube ami sl za ok 2200 zł lub ew. analog jeśli warto dopłacić te ok.400 zł

 

kross hexagon 7.0 (rekreacyjna geometria) którego dzięki znajomemu mógłbym kupić na wiosnę w cenie hurtowej tj ok. 1900 zł

 

Nie mam zaufania do piast joytec w tańszych krosach, czy są one odczuwalnie gorsze od Shimanowskich w Cube?

 

Bardziej do gustu przypadł mi Cube, ale różnica w cenie jest spora, a w osprzęcie niewielka (poza piastami).

 

Martwią mnie też korby i suport, nie mam silnej nogi, ale czy jak 110kg stanie na pedale to mogę zrobić im krzywdę?

 

Który z nich lepiej nada się do jazdy po pagórkowatych, piaszczystych lasach? Mało jeżdżę asfaltem, ale też bardzo mało jeżdżę po górach.

 

Ewentualnie poza mtb mógłby być cross ale z szerokimi oponami (piach) choć nie znalazłem nic ciekawego w tej grupie.

Odnośnik do komentarza

A zobacz czy nie można gdzieś znaleźć Romet Mustang 29 1 z 2017. Chodził po 2600. Może jesteś w stanie tyle wyłożyć? Ten był całkiem przyzwoity. Nie kupowałbym crossa tylko MTB 29 cali.

 

Kross Hexagon dla mnie odpada. badziew.

Cube AIM SL prawie to samo.

Cube Analog masakry nie ma. Da się żyć. Ale Mustang lepszy.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Problem z Rometem jest taki, że nigdzie w okolicy go nie mają i nie mogę się do niego przymierzyć, a dla mnie priorytetem jest pozycja, którą przyjmuję na rowerze. Z powodów zdrowotnych nie może być zbyt pochylona. Większość mtb (i co dziwne też crossów), odpada z tego powodu. Pasuje mi tylko część z tych które producenci o określają jako rekreacyjne. Pasują za to te, które mają regulowany mostek, ale mam od niedawna taki w swoim rowerze i szczerze nie cierpię tych wynalazków.

 

A co dokładnie jest nie tak jeśli chodzi o podane modele?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...