Skocz do zawartości

MTB do 6000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

O, to gratuluję. Kolejny do Specialized Owner's Club :)

Zazdroszczę bo ten Chisel mi się bardzo podoba. Dobra cena. Dopłacasz 850 do Epica HT. To są bardzo podobne rowery ale Chisel trochę lepszy. Ciekaw jestem wagi. Zważ proszę dokładnie jak masz możliwość bez pedałów. Sądzę że gdzieś 11,50.

Niestety rysy są nieuniknione :)

Pilnuj tylko żeby łańcuch zmieniać na czas. Kup przymiar za kilkanaście zł. Jak łańcuch się rozciągnie o pół ogniwa to kupujesz nowy. Jak 0,75 to zmieniasz. Na zimę możesz rozważyć zmianę kasety i łańcucha na tańsze ale dużo nie oszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O, to gratuluję. Kolejny do Specialized Owner's Club :)

Zazdroszczę bo ten Chisel mi się bardzo podoba. Dobra cena. Dopłacasz 850 do Epica HT. To są bardzo podobne rowery ale Chisel trochę lepszy. Ciekaw jestem wagi. Zważ proszę dokładnie jak masz możliwość bez pedałów. Sądzę że gdzieś 11,50.

Niestety rysy są nieuniknione :)

Pilnuj tylko żeby łańcuch zmieniać na czas. Kup przymiar za kilkanaście zł. Jak łańcuch się rozciągnie o pół ogniwa to kupujesz nowy. Jak 0,75 to zmieniasz. Na zimę możesz rozważyć zmianę kasety i łańcucha na tańsze ale dużo nie oszczędzisz.

 

Jacku, a co to jest Specialized Owner's Club?

Tak jak napisałeś 11,50 kg teraz waży, ale jest z czego zejść i w lato może będzie poniżej 11 kg,  opony dętkowe na bezdętkowe i kierownicę chciałbym troszkę węższą. 

Odnośnik do komentarza

Klub właścicieli Speców. Szczerze mówiąc kiełkuje mi w głowie myśl żeby takowy założyć podobnie jak klub właścicieli Harley'ów :)

11,50 bez pedałów? W jakim rozmiarze?

 

Widzę że nie odpisałem w sprawie kasety. Najtańszą 10-biegową jaką znajdziesz. Może być Deore, może być SRAM. Na zimę szkoda kasety typu XT. To samo dotyczy łańcucha.

 

Węższa kierownica to żaden problem. Obetną w prawie każdym sklepie, który ma serwis. Ja się do szerszych nie przekonałem. Mam chyba 68 cm.

Odnośnik do komentarza

Będzie klub to oczywiście się zapiszę  ?

Tak 11,50 kg bez pedałów, rozmiar L, opony z dętkami osobiście widziałem wskazania na wadze (gość wyciągnął specjalną wagę do ważenia rowerów, którą mają do sprzedania w swojej ofercie) 

 

A co do kasety 10-biegowej to czy nie będzie problemu ze współgraniem z moim 11- biegowym osprzętem (przerzutki)?

 

Znalazłem takie:

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/zestawy-kaseta-lancuch/p,zestaw-kaseta-slx-cs-hg81-lancuch-cn-hg95-10-rz-shimano,411434.html - kaseta+łańcuch (11-36)

 

czy coś z tego skompletować?

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-cs-hg50-10-11-36z-10-rz-shimano,273519.html - kaseta (11-36)

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-deore-cs-hg500-10-11-42z-10rz-shimano,660803.html - kaseta (11-42)

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/lancuchy-rowerowe/p,lancuch-deore-cn-hg54-116-ogniw-10-rz-oem-shimano,559205.html - łańcuch

Odnośnik do komentarza

Ja masz 11 biegów to musisz mieć 11-biegową kasetę. Jeśli napisałem 10 to się pomyliłem. Nie zauważyłem że masz 2x11. Tu nie masz dużo opcji bo nie ma ani dużo takich łańcuchów ani kaset. Pilnuj terminowych wymian łańcucha bo inaczej będziesz musiał zmieniać kasetę. A łańcuchy 11x długo nie żyją. Pi razy oko 1000 km.

Dobry mechanik dobra rzecz ale ciężko takiego znaleźć. Do zmiany łańcucha czy kasety mechanik potrzebny nie jest. To są banalne sprawy. Ale zgadzam się że z rowerem na okresie gwarancyjnym nie ma co za dużo samemu kombinować.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...