Skocz do zawartości

Trwałość korb Hollowtech II w rowerze MTB.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zmianą korby Alivio z suportem Octalink na korbę DEORE FC-M612 40/30/22 HII (+ przerzutka). Mam obawy co do trwałości nowej korby. Tym akurat rowerem jeżdżę w ciężkich warunkach (strome podjazdy leśne, błoto) i obawiam się że uszczelnienie nie da rady. Obecne Alivio jest już tak stare że nawet nie pamiętam ile ma lat, a obraca się lżej niż roczna Tiagra 4700 w mojej kolarce. Stąd moje pytanie: czy ktoś z własnego doświadczenia może potwierdzić że suport HII będzie do ww zastosowań lepszy i nie trzeba będzie czyścić go co kilkaset kilometrów, czy mimo wszystko szukać jednak systemu z łożyskami zamkniętymi (toczne, poprzeczne typu RS)?

Odnośnik do komentarza

Ja z suportami Octalink nie miałem dobrych doświadczeń mimo że jeździłem niemal wyłacznie po asfalcie. Wszystkie zajeżdżałem. W tej chwili w obu MTB mam Hollowtech. W jednym Deore z korbą Deore na którym trenuje i ściga się mój młody w MTB. W drugim SLX z korbą SLX na którym jeżdżę ja, głównie w róznych warunkach, w tym dużo zimą bo błocie i śniegu. Na razie brak problemu. Natomiast poprzedni suport GXP, z korbą SRAM który to system uważam za kompletny shit, tak samo jak i się nazywa, kompletnie tego nie wytrzymywał. Ci którzy lubią dokonywać wymian we własnym zakresie chwalą suport Accent BB-EX Pro i wymieniają w nim co jakiś czas łożyska maszynowe za grosze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...