Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour NCX d RL 700c - z chyba lewej strony


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rower mam od niedawna, a co chwilę muszę pisać temat z czymś nowym, raz piszczą hamulce, raz przerzutka rozregulowana. Jako że tamto pomogliście mi naprawić to może i teraz się uda. Mianowicie przy "wciskaniu" amortyzatora z lewej strony (w lewej goleni?) słychać jakieś jakby stukanie. Nie wiem czy to wina tego, że amortyzator pewnie niskiej klasy czy czegoś innego ale może uda nam się do tego dojść (chyba nie muszę być skazany na takie dźwięki tylko dlatego, że amortyzator jest niskiej klasy). Serwis mam niestety kawałek drogi ode mnie, więc chciałbym zacząć od jakiś podstaw w takich sytuacjach, które idzie zrobić bez większej wiedzy i za pomocą śrubokręta i podstawowych kluczy. Przy zablokowanym amorku cisza.


Rower to Romet Orkan 4.


 

EDIT:

Jak dodać, że chodzi o stukanie w nazwie tematu, bo zapomniałem mimo że to najważniejsza informacja ;x

Odnośnik do komentarza

Dodam że podejrzewam, że sytuacja występuje tylko przy maksymalnym wciśnięciu amortyzatora, praktycznie tylko przy jeździe na stojąco, gdy jest na niego największy nacisk. Na siedząco to i po schodach można bez takiego efektu. Nie było tego na początku ale po jakimś tam okresie czasu, z początku winiłem obijające linki ale jak już testowo zablokowałem jakąkolwiek możliwość ich odbijania wina poszła na amortyzator, bo na zablokowanym brak problemu.

Odnośnik do komentarza

Dodam że podejrzewam, że sytuacja występuje tylko przy maksymalnym wciśnięciu amortyzatora, praktycznie tylko przy jeździe na stojąco, gdy jest na niego największy nacisk. Na siedząco to i po schodach można bez takiego efektu. Nie było tego na początku ale po jakimś tam okresie czasu, z początku winiłem obijające linki ale jak już testowo zablokowałem jakąkolwiek możliwość ich odbijania wina poszła na amortyzator, bo na zablokowanym brak problemu.

 

A nie support? bo to u mnie skrzypi i będę reklamował jak się sezon zbliży do końca, rzecz jasna, pojawi się to dopiero na jesień;)

Odnośnik do komentarza

A nie support? bo to u mnie skrzypi i będę reklamował jak się sezon zbliży do końca, rzecz jasna, pojawi się to dopiero na jesień ;)

 

Czy to rzeczywiście skrzypi suport możesz sprawdzić zdejmując łancuch lub zrzucając go poza korbę i kręcąc korbą. Też mi się zdawało ze suport a okazało się że na maratonie po jeździe przez błota, piachy i głębokie kałuże, łańuch tak się uwalił że nie mogłem go doczyścić. Poruszaj łancuchem na boki trzymając z 10 cm w obu dłoniach. Jak skrzypi to czeka Cię porzadne czyszczenie łańcucha. Czasem ten piach cholernie trudno doczyścić.

Odnośnik do komentarza

Serwis jak serwis ale to stukanie liczę, że nie zrobią za niewiadomo jaką kwotę..

@marek

A to nie jest tak, że dopiero powietrzne mają wysokie ceny ?

Jak patrzę na cennik najbardziej polecanego serwisu w moim mieście to:

Przegląd amortyzatora sprężynowego (+nowy smar) - 45zł

Przegląd amortyzatora powietrznego - olejkowego (+nowy olej, +nowy smar) - 80 do 120

Odnośnik do komentarza

Serwis jak serwis ale to stukanie liczę, że nie zrobią za niewiadomo jaką kwotę..

@marek

A to nie jest tak, że dopiero powietrzne mają wysokie ceny ?

Jak patrzę na cennik najbardziej polecanego serwisu w moim mieście to:

Przegląd amortyzatora sprężynowego (+nowy smar) - 45zł

Przegląd amortyzatora powietrznego - olejkowego (+nowy olej, +nowy smar) - 80 do 120

 

Ja za swoje całe zawieszenie płacę ok 500

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...