Skocz do zawartości

Przejscie na 1x11 Shimano M7000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim rowerze Kross Level B4 2017 mam naped 3x9 z tylna przerzutka deore.

Przymierzam sie do zmiany napędu 1x11 z grupy slx m7000.

Wyliczylem sobie ze za wszystko zapłacę okolo 1300 zl i tu mam maly problem. Nie jestem w stanie od reki na raz wydac takiej kasy i tak sobie wymyslilem ze rozbije to na 2 czesci.

Najpierw kupie wklad supportu, korbe i zębatkę 34t. W przyszlym miesiacu kasetę, przerzutke, lancuch i manetkę.

 

Moje pytanie brzmi czy mogę z poczatku jeździć takim mieszanym napedem z nowa korba slx 34t i stara kaseta 9rzedowa i przerzutka deore? Takie 1x9. Nie narobie szkód w korbie lub zębatce?

Czy moze z drugiej strony lepiej kupic najpierw kasete 11rz lancuch, przerzutke i z początku uzywać ich ze starą korba 3 blatową? Takie 3x11. Puki nie odłoże kasy i nie skompletuje calego napedu.

Sezon sie konczy a chcialbym to jeszcze w tym roku potestować.

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi. Nie pogardze rowniez opiniami użytkowników systemu 1x11. Jak wam sie sprawdza taki napęd.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Sądzę że musisz mieć nowy łańcuch. 1x9 przypuszczam że powinno chodzić. 3x11 z pewnością wymaga węższego łańcucha do kasety 11x. Manetka 9x nie będzie działać z przerzutka 11x. Ciągnie inną ilość linki. Więc proponuję na początek 1x9. Sam mam też pomysł żeby zrobić 1x9 w starym rowerze, który ma służyć do miasta i do sklepu.

Odnośnik do komentarza

Łańcuch 9rz raczej nie będzie dobrze współpracował z nowym blatem dla 11rz i zębami narrow. Obawiam się, że sama korba również nie popracuje, najprawdopodobniej nie zgodzi się linia łańcucha. Odwrotna kombinacja też nie jest dobra. Przerzutka i manetka Deore 9rz nie obsłuży ci 11 rz kasety. Tak samo jak łańcuch 11rz nie popracuje z 3x korbą projektowaną dla 9rz. Nie kombinuj z jakimiś protezami. Nie możesz kupić wszystkiego jednocześnie?! Ok, kup po kawałku, ale zamontuj dopiero jak skompletujesz. Co do bębna. O ile pamiętam kasety shimano 11rz bez problemu pasują na bębny 10 rz. Nie pamiętam jak to się ma do bębnów 9rz, ale zakładałem kiedyś synowi moją starą kasetę Deore 10rz na bębenek (nawet nie pamiętam jaki), na którym wcześniej była kaseta 9rz i działało to bez problemu. Swoją drogą jakoś mi się wydaje. że wyszła ci spora cena za ten M7000. Kilka dni temu też zmieniłem napęd na 1x11 i zapłaciłem ledwo 150 PLN ponad twoje wyliczenie, ale w nieco "bogatszym" zestawie: kaseta XT 11-46, przerzutka XT M8000 SGS, korba SLX M7000, zębatka XT M8000 32T, manetka XTR M9000, pancerze SP-41, łańcuch XT i... spinka KMC. Gdzie ci taką cenę wyliczyło?

Odnośnik do komentarza

Łańcuch 9rz raczej nie będzie dobrze współpracował z nowym blatem dla 11rz i zębami narrow. Obawiam się, że sama korba również nie popracuje, najprawdopodobniej nie zgodzi się linia łańcucha. Odwrotna kombinacja też nie jest dobra. Przerzutka i manetka Deore 9rz nie obsłuży ci 11 rz kasety. Tak samo jak łańcuch 11rz nie popracuje z 3x korbą projektowaną dla 9rz. Nie kombinuj z jakimiś protezami. Nie możesz kupić wszystkiego jednocześnie?! Ok, kup po kawałku, ale zamontuj dopiero jak skompletujesz. Co do bębna. O ile pamiętam kasety shimano 11rz bez problemu pasują na bębny 10 rz. Nie pamiętam jak to się ma do bębnów 9rz, ale zakładałem kiedyś synowi moją starą kasetę Deore 10rz na bębenek (nawet nie pamiętam jaki), na którym wcześniej była kaseta 9rz i działało to bez problemu. Swoją drogą jakoś mi się wydaje. że wyszła ci spora cena za ten M7000. Kilka dni temu też zmieniłem napęd na 1x11 i zapłaciłem ledwo 150 PLN ponad twoje wyliczenie, ale w nieco "bogatszym" zestawie: kaseta XT 11-46, przerzutka XT M8000 SGS, korba SLX M7000, zębatka XT M8000 32T, manetka XTR M9000, pancerze SP-41, łańcuch XT i... spinka KMC. Gdzie ci taką cenę wyliczyło?

No chyba wstrzymam sie z takim wymienianiem po kawałku i kupie wszystko na raz bo szkoda by bylo uszkodzic nowy sprzęt. Cene podana w pierwszym poscie wyliczylem na szybko w sklepie centrumrowerowe. Wczoraj jak spokojnie zacząłem szukac to w sklepie rowertour.pl za wszystko wyszlo mi 1189 zl.

Gdzie kupowales swoj zestaw? Polecisz jakis sprawdzony sklep internetowy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Co do bębenka to zmieniałem w szosie 10x na 11z i nie szło dokręcić kasety. Kilka mm brakowało. Musiałem kupić nową piastę i  przepleść koło bo koszt prawie taki sam jak koszt zakupu bębenka. Bebenek do porządnej piasty kosztuje ponad 200 zł. W tym Krossie to piasty podłe więc wątpię żeby można było kupić bębenek na 11rz. Więc prawie napewno wymiana piasty i przeplecenie koła. Bębenki standardowe obsługują 8/9/10 rzędów.

Odnośnik do komentarza

Ja bym dał nowe. Dostaniesz nowe linki z manetkami (nie pamiętam jak jest z SLX-ami, ale w moim XTR pancerz był) to głupio by było ładować je w stare pancerze - nawet takie, które wyglądają jak nowe. Co więcej producenci budując rowery zazwyczaj dają tanie, niskiej jakości pancerze. więc warto je wymienić. https://rowerowy.com/sklep/czesci/linki-i-pancerze/pancerze/prod/shimano-sp41

Odnośnik do komentarza

Ja bym dał nowe. Dostaniesz nowe linki z manetkami (nie pamiętam jak jest z SLX-ami, ale w moim XTR pancerz był) to głupio by było ładować je w stare pancerze - nawet takie, które wyglądają jak nowe. Co więcej producenci budując rowery zazwyczaj dają tanie, niskiej jakości pancerze. więc warto je wymienić. https://rowerowy.com/sklep/czesci/linki-i-pancerze/pancerze/prod/shimano-sp41

O widze ze to groszowe sprawy sa. Nie bylo pytania

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

W ramach zakonczenia tematu chcialbym zdac raport z przejscia na system 1x11 SLX w moim krossie b4 2017.

Wbrew wszelkim obawom wszystko z linii slx pasuje jak ulał do tego roweru.

Piasty joytech cośtam bylejakie swietnie przyjęły kasetę 11 rzędową o zakresie 11-46 wszystko pasowało. Korba 175mm slx z zębatką narrow-wide 34 zęby i wkladem supportu shimano hollowtech II tez bez problemu przypasowały.

Wymienilem pancerze na nowe i wszystko smiga az miło.

Przerzutka ze sprzeglem swietnie napina łańcuch i jak narazie nie doświadczyłem zadnych problemow w tym systemem.

Całość kosztowała 1080 zł. Montaż własny.ddd639a5c08ca774c0d3922b606dd3e3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...