Skocz do zawartości

MTB z dobrą ramą 2500-3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.15 po zakończeniu młodzieńczych dążęń do kariery kolarza postanowiłem znowu kupić sobie rower.

Po sezonie spędzonym na budżetowym MTB (który sprzedawca określił jako rower komunijny), stwiedzam, że stare pasje powracają i trzeba zainwestować w coś lepszego.

 

Jeżdze glownie po leśnych sciezkach, często są to korzenie, kamienie. Jest to jazda amatorska, ale każdy pagórek i krawężnik jest dla mnie okazją do wyżycia się (co przy wadze 92kg na rowerze kominijnym może być niebezpieczne)

W związku z tym proszę o poradę w wyborze rowera MTB w cenie 2,5-3k oferującego możliwie najbardziej wytrzymałą dla mojej masy ramę. W chwili obecnej nie dysponuję większym budżetem, a wychodzę z założenia, że osprzęt zawsze można później upgrejdować.

 

Chętnie ograniczyłbym się do 2,5k, ale jeżeli naprawdę warto, jestem w stanie wyciągnąc z portfela pare stówek więcej.

Będę wdzięczny za sugestie, gdyż jestem zupełnie zielony w temacie. Dzięki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Rama nie jest problemem. W 99,9% wytrzyma bez szkody twoją wagę. Jeśli już coś ma umrzeć pod tobą, to będą to koła.

Całkiem możliwe. Kolo w moim komunijnym wymieniłem już po tygodniu, a rama nadal cała.

Nosząc się z zamiarem doinwestowaniu w rower w późniejszym terminie, dobrze jest jako baze wybrać coś z możliwie dobrą ramą. Czy dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
92 kg to żadna waga dla ramy. Dla podłych kół niemal każda waga i nierówność jest problemem. Szkoły są dwie.

 

Przyzwoity nowy rower na przeciętnej ramie i amorze. Czyli tani amor powietrzny typu Suntour Raidon lub najtańszy Rockshox i osprzęt klasy Deore.

 

Druga szkoła to używka na dobrej ramie z dobrym amorem na zajechanym osprzęcie.

 

W wariancie pierwszym to tak z grubsza Romet Mustang 1 29 cali, który jest podobno bardzo trudno osiągalny i parę podobnych rowerów. Trzeba pogrzebać po wątkach. W rozmiarze 27,5 był to Romet Mustang 27,5 i Btwin Rockrider 580 z Decathlonu, oba podobno bardzo trudno dostepne. Na OLX są wyprzedawane rowery Haibike Freed 7.40 27,5 na karbonowej ramie i Deore za ok. 3k.

 

A używki to mogę polecić np. rower taki jak mój. Specialized Crave. Dopiero co widziałem ze dwie sztuki na FB, OLX czy Allegro w wersji Expert z lekką aluminiową ramą, amorem Rockshox Reba i przyzwoitym osprzętem. Ceny 3-3,5k

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...