Skocz do zawartości

Klucze imbusowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do majsterkujacych przy swoich rowerach. Nie szukam typowo serwisowej porady, no ale chyba jednak to najodpowiedniejsze miejsce na forum :) Pozornie niby nic skomplikowanego a jednak chciałbym poznać wasze zdanie, bo jakoś nie mogę się zdecydować a czas najwyższy zmienić klucze. Chciałbym kupić imbusy dobre jakościowo, które nie zjadą gwintów, same sie nie zjadą i nie będą zbyt drogie (do 70-80 zł).

 

Z jakich imbusów korzystacie? Zastanawiam się nad kompletem ( z główką) od Proxxon, Bondhus lub ewentualnie Neo Tools. Dziś usłyszałem, że komplet za 40 dyszki od Kellysa tez jest dobry.

 

Macie jakieś propozycje lub wyrobione już zdanie na temat narzędzi od we. producentów?

Odnośnik do komentarza

Dziś usłyszałem, że komplet za 40 dyszki od Kellysa tez jest dobry.

Od dwóch tygodni mam Stingera 8, bo droższego nie potrzebowałam i kupiłam go tylko dlatego, że CR zrobiło promocję na 21zł. Przyznam, że za te pieniądze oczekiwałam czegoś najwyżej oczko lepszego od Topeksa, a mimo tego zaskoczył mnie pozytywnie. Odkręciłam nim kilka śrub w rowerze, którym wspomniany Topex nie podołał (nie wyrobił się wprawdzie, ale zwyczajnie wyskakiwał z gwintu). Odkręciłam tym również część śrub skręconych przez panów z Decathlonu, a oni niestety znają się wyłącznie na dokręcaniu ich na chama ;) Nie wiem, czy nadałby się na warsztat, ale tak jako klucz awaryjny na podróż jest jak znalazł.

Odnośnik do komentarza

Też muszę chyba kupić jakieś lepsze klucze. Mam byle jakie imbusy z marketu. Najczęściej korzystam z kluczy dynamometrycznych Speca, które kupiłem okazyjnie za stówę albo z grzechotki z końcówkami z Lidla, które bardzo chwalę. Chyba ich resztki są teraz w Lidlu w sprzedaży. Polecam zakup. Problemem jest jakość śrub. Są tak nędzne że parę razy odkręcisz, przykręcisz i po gwincie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew :D

 

@ ArturB O Bondhusie słyszałem w większości dobre opinie, ale nie wśród rowerowców, których znam (tzn. oni nie używali, ale kilku majsterkowiczów "ogólnych" je zachwalało. Za to wspominał o nich Dominik z onthebike.com) Skoro potwierdzaona jakość,  to chyba się skuszę na zakup ;)
 

@Elle Klucze awaryjne w sakwie mam i działają przyzwoicie, natomiast są niewygodne do kręcenia dłuższego niż chwilę gdzieś w trasie w razie "W". Potrzebuję wymienić moje stare wysłużone klucze stacjonarne :)
 

@jajacek Przyznanm szczerze, że byłem baaaardzo ciekawy, czy ktoś operuje kluczami z Lidla, bo można tam trafić sensowne graty  ;)  Te które masz to komplet w małym pudełeczku (mini walizce) firmy Powerfix za 59,00? Śruby montowane fabrycznie w 2 poprzednich rowerach "oskarżyłem o tandeciarstwo, teraz póki co, odpukać, jeszcze żadna się nie wyrobiła  :D 

 

@grzegorz75jan Dominika i jego świetne poradniki znam doskonale ;) (odnośnie serwisowania roweru Szjbajk też nagrał bardzo pomocny ponad 2h odcinek), jednak postanowiłem wesprzeć się dodatkowo opiniami na forum Łukasza, aby sprawdzić jakich narzędzi Wy używacie. I tak mam potwierdzonego Bondhusa i być może, jak się potwierdzi, komplecik z Lidla :) co w zupełności mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza

A widzisz, jakoś źle Cię zrozumiałam i sobie dośpiewałam, że to ma być multitool (nie pytaj skąd, może zrzućmy na moją chorobę :D).

Śruby faktycznie są czasem tandetne. Ja miałam taki problem z ramieniem hamulca w Kandsie - imbus cały, ale wewnątrz gwintu zrobiło się kółko graniaste zamiast sześciokąta.

Jacku, a testowałeś też bity z Lidla? Bo widzę, że są też większe walizeczki z grzechotką i tam jest kilka bitów na krzyż. Tymczasem ja mam jakieś z plasteliny, więc byłyby dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką najmniejszą walizeczkę z Lidla. Najważniejsza jest ta grzechotka  bo ona się bardzo przydaje tam gdzie jest trudny dostęp. Bity są dobre i wydają się twarde. Dużo rzeczy w domu obrabiamy tymi narzędziami. Ile ta walizeczka kosztuje nie pamiętam bo mam to dłuższy czas. Walizeczka ma za 20 cm szerokości i z 10 wysokości.

 

Mam też różne inne drobne narzędzia z Lidla i wydają mi się ok. Majsterkowicz ze mnie nie jest więc nie mam do czego porównać ale nic mi się nie rozpadło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...