Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem skłonny do tribana 520, ale trochę odstraszają mnie te koła, jest sporo opinii, że są słabej jakości, posiada może ktoś albo może coś powiedzieć o tych kołach?

Ile ważysz? Z tego co słyszałem od ludzi to przy 85kg potrafią pękać szprychy, ja przy 64 dopiero raz je centrowałem, ale to też wina stanu dróg i tego że roweru raczej nie oszczędzam.

Odnośnik do komentarza

W Decathlonie nie znasz dnia ani godziny ;) Nigdy nie wiadomo kiedy zrobią jakąś promocję.

 

Zgadza się. Moja pierwsza szosa to był Btwin Sport 3 na ramie alu z karbonowym widelcem i karbonowymi tylnym widełkami z bardzo dobrym osprzętem Campagnolo Mirage. Kupiony we wrześniu, obniżony z 2999 na 2199. Ale to se ne vraci bo to było kiedy dolar był po 2 zł.

 

Ale młodemu kupiłem Tribana 520 też we wrześniu za 1500. Z tym że to był model na kołach 650, mała rama 48. Obniżony chyba z 2199.

 

Byłem parę dni temu i oglądałem szosy. Triban 540 za 3299 jednak wymiata. Za 4199 jest Btwin 900 Ultra AF. Zyskuje się trochę inną ramę o bardziej wyścigowej geo, korbę Shimano 105 i hamulce Shimano 105 i ze 200-300 gram lżejsze koła. Czy warte dopłaty? Chyba nie. Jak obniża na 3500 to warto łykać :) No i pojawiła się pierwsza szosa na tarczówkach i SRAM Rival. Ale cena z kosmosu. 5999 za ramę alu. Za tyle można mieć karbonowego Gianta Defy

Odnośnik do komentarza

Specialized jest marką premium. I za to się dopłaca. Ile? Zależy od klasy roweru. Kwotowo znacznie więcej w drogich rowerach, procentowo w tanich. Dodatkowo Specialized daje bardzo dobrą gwarancję i lekką rame, dużo lżejszą niż Decathlon. Nie znam wagi ramy Allez ale ponieważ nowa rama MTB ze tego samego materiału co Allez waży 1350 gram to Allez napewno waży mniej. Triban 1760 gram. Pytanie czy warto za te cechy dopłacić czy nie? To zależy. czy ktoś potrzbuje bardziej wyścigowej geo, czy bardziej ceni markę, czy potrzebuje opon szerszych czy węższych. Gdyby cena Allez na Tiagra 4700 zbliżyła się do ceny Tribana, to jeśli chciałbym rower o geometrii wyścigowej, to wziąłbym Allez. W klubie w którym ściga się mój syn sporo dzieci ściga się na Allez. W ustawkach, w których jeżdżę też jest obecny. Btwinów na poziomie wyscigowym jest z pewnością mniej. Ale warto się rozejrzeć bo czas wyprzedazy się już zaczął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...