Skocz do zawartości

MTB XC/maraton do 3800


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru do xc/mtb na 180 wzrostu. Cena do 3800.

Moje dotychczasowe typy:

 

BTWIN Rockrider 920 - mogę mieć za 3800

BTWIN Rockrider 900 - mogę mieć za 2700

Kross Level B7 - na allegro od 3350

 

Zastanawiam się też nad używanym rowerem, ale na razie nic ciekawego nie znalazłem. Wolałbym nie przekraczać kwoty, za którą mam nowego btwina na rebie i gx'ie. Koło 27.5/29, może trochę wolałbym 29, ale widzę, że osprzętowo będzie słabiej niż w przypadku 27.5. Myślicie, że warto dopłacać ponad 1000zł do 920 względem 900? Czy różnice nie są aż tak duże? Czy może polecicie jakieś inne modele w podobnej cenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
 

Do maratonów MTB uważam że koło 29 jest lepsze. Do XC 27,5 ma sens aczkolwiek większość i tak jeździ na 29. 27,5 jest zwykle tańszy i trochę lżejszy. Osobiście po rozważeniu za i przeciw nie jestem skłonny przejść na 1x11. Wolę dwublatowe napędy ze wględu na większą elastyczność. Koledzy którzy mają 1x11 są zmuszeni przekładać zębatki korby dostosowując je do terenu. Mając 2x10 czy 2x11 nie ma takiej potrzeby.

 

Amor Manitou nie jest u nas popularny ale z tego co wiem to ta wersja jest stosunkowo bezproblemowa. Ma ustawienia kompresji i powrotu i jeśli się nie mylę ma alumuniowe lagi. Wadą są stosunkowo wąskie lagi 30mm. Hamulce Tektro w ramach oszczędności warte ze 100 zł. Warto byłoby wymienić na coś dobrego więc trzeba będzie zapłacić 430 za Deore lub 560 za SLX. 

 

W 920 dopłacasz ze Rebę ze sztywną osią (być może obie osie są sztywne tego nie wiem) wyższej klasy napęd, lepszej klasy hamulce, lepsze koła, 1kg mnie wagi. Czy warto? Chyba bym wolał Peak 29 SLX.

 

Nie wiem jak te opony Hutchinson. Produktów tej firmy od lat nie dotykam uważąc je za wyjątkowe G ale moze te nie są tak złe.

 

Kross Level B7? Da się żyć. Dostajesz dwie sztywne osie. Amor wygodny, powietrzny, markowy choć bez szału ze stalowymi lagami 32mm, hamulce przeciętne ale na pewno lepsze niż Tektro. Za 3350 jest to co by nie mówić świetna oferta. Napęd z blatem 30 i kasetą 11-42 będzie super pod górkę, z górki zabraknie bo 30x11 przy 90 obrotów daje 39 km/h więc pewnie będziesz musiał zmieniać blaty lub zamontować większy na stałe. Na pewno wybrałbym B7 na kole 29 ze sztywnymi osiami niż Rockridera 900 na kole 27,5 bez sztywnych osi i na badziewnych hamulcach. Nie wiem tylko jakiego Recona Kross tam wsadził. Czy starego z tłumikiem TK będącego poniżej poziomu Manitou M30 czy nowego z tlumikiem Motion Control będącego z grubsza na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Peak 29 SLX to 5500zł, więc 1700zł ponad zakładany budżet. Bliżej budżetu można znaleźć przecenione Krossy B8, aczkolwiek to dalej ponad budżet.

Oponami się nie przejmuję, to akurat można spokojnie zmienić a i tak planuję założyć bezdętki. W 920 sztywna oś jest tylko z przodu. Kusi mnie ten rower, ale trochę odpycha mnie te koło 27.5.

Z drugiej strony, przeglądając oferty 29 ciężko znaleźć coś sensownego w tych pieniądzach.

Napęd nie musi być 1x11, może być 2x10, 2x11. Zależy mi na w miarę dobrym amortyzatorze.

Zastanawia mnie, dlaczego Krossy jak i Accenty nie mają manetki blokady amortyzatora, czy nie jest ona aż tak potrzebna?

Odnośnik do komentarza

Manetka do rekreacji niepotrzebna. Do wyścigu lub jazdy ze ścigantami może się przydać. Ja blokuję tylko na asfalcie i długich ponad 1km podjazdach. Ostatnio jechałem z takimi co na asfalcie rozkręcali ponad 40 km/h więc blokada, wąski chwyt tuż przy mostku i ogień.

 

A czemu producenci nie dają? Bo raz że tak jest taniej i mogą oszczedzić a dwa że wiele zdalnych blokad ulega uszkodzeniu. W RockShox z moich znajomych jakieś 3/4 miało ją uszkodzoną. Jadąc po korzeniach i piachach nie używam.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, bo dołożenie manetki to albo wymiana amortyzatora, albo tłumika, w obu wypadkach koszty masakryczne..

Tak czy inaczej, coś innego godnego polecenia w tej kwocie, czy szukać używki? Trochę obawiam się używki ze względu na zużycie, wiadomo, że te rowery jeżdżą, nie chcę kupić wyeksploatowanego sprzętu. Nowy to nowy, dodatkowo ma gwarancję. Zastanawiam się, nad dołożeniem do Krossa Level B8 na rebie, ale to już się trochę droga zabawa zaczyna robić na studencką kieszeń.

Co możecie polecić w tym budżecie?

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny rower. Moja ocena tego roweru znajduje się tu:

https://roweroweporady.pl/f/topic/2327-rower-mtb-jaki/page-1?do=findComment&comment=16989

 

Co do gwarancji to musisz zapytać u źródła. Moje ramy Specialized kupione w Austrii nie mają gwarancji w Polsce. Z kolei Specialized Polska daje 5 lat gwarancji a Specialized Austria dożywotnią. Więc co kraj to inne zasady. Jechałem ostatnio z kolegą, który kupił Treka karbona w Polsce jakieś 10 lat temu. W czasie transportu lotniczego połamano mu ramę. Znalazł stary, pożółkły paragon i zareklamował ramę w Treku że pękła. Wymienili mu na najnowszy model. Więc jest to zaleta gwarancji dobrego producenta.

Odnośnik do komentarza

Opisujesz model z rocznika 2017, ten ma napęd 2x10, różnią się hamulcami itp.

Do treka nie mogę się dodzwonić, a po wysłaniu maila dostałem automatyczną odpowiedź, że mają dużo roboty i nie wiedzą kiedy mi odpiszą.

Teoretycznie dożywotnia gwarancja na ramę jest dla pierwszego właściciela, z tym, że na razie rower nie był rejestrowany, więc po zarejestrowaniu teoretycznie będę pierwszym właścicielem. Pytanie jak później z rozpatrzeniem tego.. Fajnie byłoby mieć gwarancję.

 

W tej cenie warto się jeszcze zastanawiać nad nowym np Krossem Level B8 itp?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za pomoc, rowerek kupiony ?

Wrażenia bardzo fajne, dość lekki, napęd chodzi fajnie, tylko manetki jakieś takie plastikowe i tandetne.. Niestety objeżdżony na dobre zostanie dopiero jutro, przy okazji pożyczę pompkę do amorka i pobawię się nim.

 

Nie wiem tylko, czy te opony są tubeless ready, na obręczy jest napisane, na oponie nic nie znalazłem..

 

Foto 1

Foto 2

Foto 3

 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...