Skocz do zawartości

[~4000 zł] Radon ZR Team vs Canyon Grand Canyon


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć Forumowicze!

 

Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie w wyborze roweru MTB. Szukam dla siebie poważniejszego roweru do jazdy po lasach, polach, szutrach, a także sporadycznie w górach, single, maratony MTB.

 

Obecnie śmigam na 8 letnim Kellys Axis i troszkę brakuje mu charakteru poza trasą, jest ciężkawy i raczej nie radzi sobie w tudniejszym terenie.

 

Sporo szukania, grzebania i wertowania katalogów sprowadziło się do wyboru pomiędzy trzema rowerami:

 

- Radon ZR Team 7.0 lub 8.0

 

- Canyon Grand Canyon AL 6.9

 

Spory rozsztrzał cenowy, bo ok. 1000 zł, a nie wiem, czy odczuję różnicę.

 

Moglibyście podzielić się swoimi spostrzeżenia dotyczącymi ww. rowerów, sugestiami lub macie inne typy?

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

 

P.S. 25 lat, 180cm, 72kg, raczej rama M u wszystkich producentów.

Odnośnik do komentarza

Mocno się dziwię że celujesz w ramę M. Ja przy 175 jeżdzę na M 17,5 cala ale L często też mi odpowiada. Proponuję się pomierzyć na Competitve Cyclist Fit Calculator. Żaden z moich kolegów mających 180 i więcej nie jeździ na niczym mniejszym niż L czyli 19 cali.

 

Napisałeś między trzema rowerami a podałeś dwa. A jaki max budżet? A sorry, już widzę :) 4k

Odnośnik do komentarza

Testowałem Treka X-Calibera 9, Meride Big Nine 500 i 600 oraz jakiegos Cube'a, wszystkie byly M, poza tym na stronie Canyona wypełniłem formularz doboru i też wypluło mi M, dlatego podałem ten rozmiar ;)

 

Zastanawiam się który z Radonów, są tam 7.0 i 8.0, a budżet najlepiej 4000-4500 zł.

Odnośnik do komentarza

To jest trudna półka cenowa. Trochę brakuje do wyższej półki z RS Reba/Recon Gold/Fox i SLX/XT i rowery poniżej 12kg. Więc generalnie celuje się tu w Recon Silver i Deore i ok. 13kg na słabych kołach. Nie da się ukryć że Radon Team 8.0 to już porządny sprzęt. Dobry amor, koła napęd 2x11. Rozsądne hamulce Deore. W Canyonie masz dobry amor Recon Gold, hamulce również Deore ale napęd juz niższej klasy Deore i trekkingowe 3x10. No i waga blisko 13. Na takim na maratonie się nie rozwiniesz. Zdecydowanie wolę Radona. Chociaż na maratony pewnie trzeba będzie dać większy blat bo 36 może być przymały. Kross Level B7 jest w zasięgu ale napęd 1x11, który nie każdemu odpowiada.

Cięzki temat. Wrzucaj linki jak coś znajdziesz i przejrzyj wątki z rowerami do 3500-4000.

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję pojeździć na 1x11 i jakoś mi nie przypadł do gustu, a może to kwestia przyzwyczajenia i musiałbym zrobić więcej km.

Jest jescze Grand Canyon 7.9, nad którym się mocno zastanawiałem, niestety nie ma większej ramy niż S.

 

A Giant Talon 0?

https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-0-ltd

 

Ten Spec?

https://www.specialized.com/pl/pl/men/bikes/mountain/trail/rockhopperexpert29/115148

Odnośnik do komentarza

Bardzo wątpię że M to dobry rozmiar. Szczególnie do napierania i ścigania gdzie sylwetka musi być wydłużona i pochylona. Chyba że masz bardzo krótki korpus i długie nogi. To że było Ci wygodnie wcale nie znaczy że to było ok. Jak się jest na granicy rozmiarów tak jak ja pomiędzy M i L to można sobie kombinować. Biorąc mniejszą ramę i dając dłuższy mostek ma się bardziej stabilną, wydłużoną pozycję i gorszą skrętność. Biorąc większą ramę zakłada się krótszy mostek i ma się niemal tę samą długość od siodełka z lepszą skrętnoscią ale mniejszą stabilnością. Znając geometrię i swoje optymalne dopasowanie można manewrować dostosowując się do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza

Talon jest na kołach 27,5. Szukasz jakiegoś roweru i nie wiesz na jakich kołach czy czegoś konkretnego? Przy tym wzroście raczej nie jeździ się w maratonie na kołach innych niż 29 cali. Chyba że w wyścigach XC. No i Gianty do lekkich nie należą. Topowy Talon mojej przyjaciółki na RS Reba i SLX waży grubo ponad 12kg.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem za 5500 + 250zł w bonie, a szukając go natknąłem się na Orbea Alma H50:

https://m.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/29-cali/p,rower-alma-h50-r-49-czarny-niebieski-czerwony-2017-orbea,643909.html?skad=googlepla&gclid=EAIaIQobChMIu7eOwbqk1QIVCGUZCh0vNwV3EAQYASABEgKrM_D_BwE#76153908.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...