Skocz do zawartości

[~4000 zł] Radon ZR Team vs Canyon Grand Canyon


Rekomendowane odpowiedzi

W metrobikes w Lublinie mieli Crave Expert za 4900. Kolega kupił takiego Crave'a Experta po negocjacjach za 4700. W tej ramie musisz mieć koniecznie L, bo M ledwo na mnie starcza. Jestem bardzo zadowolony z tego roweru. Rama w rozmiarze M waży 1550 gram. Jest kwestia wyboru amora, osprzętu i hamulców. Ja mam akurat dosyć topowy model na amorze Foxa i pełnym XT. Oryginalnie miał gorszy osprzęt. 11,5kg wagi.

Bardzo wygodny i szybki rower na wygodnej i lekkiej ramie. Jeśli chodzi o amor to fajnie byłoby jakbyś miał Recon Gold RL z tłumikiem Motion Control albo Reba. Expert ma Reba. Recon z tłumikiem TK nie daje się na sztywno zablokować. Pogadaj z metrobikes. A skąd jesteś? Oni mają sklepy w Lublinie i w Kielcach.

Jechałem w sobotę mój pierwszy maraton MTB. Z roweru byłem bardzo zadowolony. Trochę mi brakowało długości mostka bo koło mi jednak trochę uciekało na bardzo stromych podjazdach. Mam 75, pewnie zmienię na 90. Napęd mam 2x10 i jestem z niego zadowolony. Na maratonie na początek ważne są przede wszystkim dobre opony z dobrym ciśnienem, potem hamulce, potem cała reszta. Dojechałem w jednym kawałku i byłem 5-ty w kategorii na 23 startujących. Gumy chyba dobrze dobrałem. Z tyłu szerokie Fast Track Control 2,3, świetne na piachy, z przodu Ground Control 2,3.

Wszyscy, którzy  i mnie wyprzedzili w mojej kategorii byli zawodnikami teamowymi. Większość na karbonach i ważący dużo mniej. Ja 85 przy 175 wzrostu :)
Moj czas jazdy 1h, do pudła zabrakło mi 7 min. Jest w zasięgu :)
 

Odnośnik do komentarza

Gratuluję startu i wyniku!

 

Niestety mam z Wrocławia dosyć daleko do Lublina ;)

 

Rower wydaje się być idealny na początek dla mnie, z solidną ramą na dożywotniej gwarancji i możliwością upgrade'u osprzętu za jakiś czas, tylko trochę przekracze fundusze, więc będę musiał się jeszcze nad nim zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję startu i wyniku!

 

Niestety mam z Wrocławia dosyć daleko do Lublina ;)

 

Rower wydaje się być idealny na początek dla mnie, z solidną ramą na dożywotniej gwarancji i możliwością upgrade'u osprzętu za jakiś czas, tylko trochę przekracze fundusze, więc będę musiał się jeszcze nad nim zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Z Wrocławia to masz blisko we wszelkie góry. w tym moje ulubione Jesioniki, Karkonosze czy Rychleby. Jeszcze masz w zasięgu cenowym Romet Mustang 3 na Rebie i Kross Level b7 ale single speed. Możesz tej spojrzeć co tam Czesi sprzedają szukając np. Crave na heureka.cz. Jakby co metrobikes Ci wyślą. Widziałem gdzieś że Klinika Rowerów z Warszawy, wystawiła na FB jakiegoś potestowego Accenta Peaka za 4 tys zł. A używany wchodzi w grę? Bo jeden gośc z Ostrowa Wielkopolskiego miał Crave'a Expert na Rebie za 3200. Ale bez kwitów i bez gwarancji. Rozmiar L.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...