Skocz do zawartości

Cykanie czy tam stukanie podczas pedałowania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóz mam problem, który dosłownie doprowadza mnei do szału. Kupiłem niedawno rower Unibike Viper GTS 2017 i przejechałem moze z 200 km i zaczęło coś cykac czy tam stukac podczas pedalowania. Oddalem rower do calosciowego przegladu lecz dalej mi cyka. Powiedzialem to dla serwisanta lecz mowil zeby nie brac do glowy i po prostu jezdzic. Prawda jest taka, że wydałem sporo pieniędzy i nie daje mi to spokoju przez te głupie cykanie. Co to może być będę bardzo wdzięczny o zlokalizowanie problemu. Pozdrawim

Odnośnik do komentarza

Jedną z korb ustawić w górnym położeniu, następnie energicznie krótkimi ruchami szarpać nią na boki. Potem to samo z drugą korbą. Jeśli szarpanie jednej z korb powoduje ruch drugiej (trudno tego nie zauważyć), suport ma luz i trzeba go dociągnąć.

 

Jednak nie sądzę, by w przypadku tylko cykania, taki luz dałoby się zaobserwować.. Najlepiej byłoby po prostu spróbować dokręcić wkład suportu.

Odnośnik do komentarza

Lista jest długa i wynik często zaskakuje. Najważniejsze i najtrudniejsze to lokalizacja źródła. Mnie pedał robił w jajo przez dłuższy czas bo hałas na początku pojawiał się i znikał a później był stały. Z początku stawiałem na przerzutki. Po prostu rower bawił się ze mną w dźwięk przestrzenny. 

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/218559-strzelanie-przy-padelowaniu-wymiana-pedalow-nie-pomogla/?do=findComment&comment=1988333

 

Odnośnik do komentarza

Też mam podobny problem - zaczęło się cykanie w czasie pedałowania i słychać je też, gdy nie pedałuję, ale koło się kręci. Przy kręceniu kołem "na sucho" dzwięk się nie pojawia. Metodą "nasłuchowo - dotykową" doszedłem do tego, że stuka tak para szprych w miejscu skrzyżowania. Wydaje mi się, że nie są dociągnięte równo z pozostałymi i pod moim obciążeniem tak stukają (stąd brak dzwięku przy kręceniu kołem bez obciążenia).

Odnośnik do komentarza

Ślad ze szprychami wydaje się bardzo obiecujący.

 

BTW tak to czytam w tym i innych wątkach (jakiś o B6 np) i trochę to jest straszne. rowery nie supermarketowe, nie takie znowu tanie, a podejście i rady serwisu (autoryzowanego jak rozumiem skoro na gwarancji?) jak z czasów Poloneza - TTTM albo zrób se Pan głośniej radio. No ludzie...

Smutne. Na pewno nie powinno tak byc ani z serwisem ani z nowym rowerem.

Ja kupiłem w tym roku Meridę na tarczówkach (podstawowe shimano) za 3kpln, wiec też nie jakieś nie wiadomo co, na razie 450km i poza minimalną regulacją po ok 80km przedniej przerzutki to jest spokój. Owszem siodełko jest do bani,moja d.. się z nim nie dogada, gripy wyglądają jak tania chińszczyzna. Ale reszta robi. Fart czy co...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...