Skocz do zawartości

[2500 zł] Pierwszy MTB dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Jest pięc topowych fabryk na Tajwanie, które produkują większość topowych rowerów. Research and Development często jest gdzie indziej. W przypadku Specialized czy Treka w USA, Scotta w Szwajcarii. Tańsze ramy są zwykle produkowane w Chinach. Więc Spec Made in China oznacza tanią, cięzką ramę. A Spec Made in Taiwan oznacza lekką z wyższej półki. Plus wszystkie karbonowe modele  Speca i większości porządnych firm wychodzą tylko z Tajwanu gdzie jest kontrola jakości najwyższej klasy.

Odnośnik do komentarza

Jest pięc topowych fabryk na Tajwanie, które produkują większość topowych rowerów. Research and Development często jest gdzie indziej. W przypadku Specialized czy Treka w USA, Scotta w Szwajcarii. Tańsze ramy są zwykle produkowane w Chinach. Więc Spec Made in China oznacza tanią, cięzką ramę. A Spec Made in Taiwan oznacza lekką z wyższej półki. Plus wszystkie karbonowe modele  Speca i większości porządnych firm wychodzą tylko z Tajwanu gdzie jest kontrola jakości najwyższej klasy.

 

Nie mam nic do Tajwanu, tak mi się skojarzył cytat z filmu :)

Odnośnik do komentarza

Z miejskich Gazelle (zarówno projekt i produkcja). W przypadku Batavusa i Cortiny nie ręczę że wszystkie (nie sprawdzałem tak dokładnie jak pierwszego).  Ale oni produkują tylko na swoje potrzeby. Na jakość ciężko narzekać.

 

Pomijam producentów ram stalowych (szczególnie te z UK), bo ciężko mówić o produkcji wielkoseryjnej, jak sprzedaż wynosi kilkanaście tysięcy sztuk rocznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...