Skocz do zawartości

Przednia przerzutka vs zębatki i korba - problem


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, więc na początek: Cześć Wszystkim!

 

W czeluściach garażu znajomego znalazłem meridę freeway 9530. Przystąpiłem do jej naprawy i mam problem z przednią przerzutką - Shimano Acera. Problem polega na tym, że dla najniższego przełożenia, przerzutka jest niejako za bardzo na prawo i łańcuch ociera. Jest to o tyle dziwne, że jak zdemontuje linkę i przerzutka jest wówczas maksymalnie "złożona" to nadal wózek ociera o łańcuch i to dobre 1-2mm. Nawet pchając przerzutkę na siłę w kierunku najniższego przełożenia nic nie daje, bo jest to już chyba kres konstrukcyjny przerzutki i bardziej przesunąć nie można. Doraźnie pomaga obrócenie przerzutki o jakieś 10 stopni, ale jak wszędzie czytam, powinna być ona zamontowana równolegle do łańcucha/zębtek. Dodam, że przy maksymalnym wychyleniu nad dużą przerzutkę, wózek jest niemal w całości poza największą przerzutką. Moje pytanie - czy możliwe jest, że support, korba lub zębatki są zainstalowane z jakiegoś powodu niesymetrycznie względem ramy? Czyli zębatki są za blisko ramy i stąd przerzutka i jej wózek mają swój zakres poruszania się poza zębatkami? Innych pomysłów nie mam. 

 

p.s. proszę o wyrozumiałość i łopatologię w odpowiedziach - jestem i amatorem i początkującym w dłubaniu przy rowerze :)

Odnośnik do komentarza

Witaj, jeżeli suport w rowerze nie był wymieniany, wina leży w przerzutce.Popatrz czy śruba ograniczająca ruch wózka ku ramie jest wykręcona.

Jeżeli ktoś wymieniał suport w rowerze,  to czytając Twój problem nasuwa się myśl, że suport jest za krótki, źle dobrany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...