Skocz do zawartości

Najlepsze aplikacje rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na Windows Phone (8-10) trochę bieda. Sama nawigacja mapy Here w dziesiątce już znikły a obecna aplikacja nawigująca Mapy wymaga jeszcze poprawek. Przynajmniej dali już możliwość offline.
W zasadzie nie potrzebuję aplikacji do ścigania tylko by czasem przestudiować mapę gdy zobaczę coś ciekawego.

 

Zamiennik licznika rowerowego V-Bike

Śledzenie

Bike Tour

Run The Map
Na Stravę trzeba przekonwertować plik np. tym http://www.gpsies.com/conve...

Strava na WP nie istnieje a aplikacje które pozwalają wygodnie wysłać dane do Stravy wymagają opłaty. Sama Strava olewa język polski.

Wiele się tym nie pobawiłem bo rower niedawno kupiony, zmiana systemu w telefonie, pogoda i czas.

 

Ma ktoś propozycje bezpłatnych aplikacji na Windows Phone (8.1-10). Używam tylko smartfona (Nokia Lumia 735) i licznik bez GPS (Sigma BC 16.16)

Dla ułatwienia zawartość sklepu. Jeżeli ktoś ma coś sprawdzonego z tej puli to proszę o info. Właśnie odkryłem, że tych pozycji jednak parę jest. Nim sam to przeczeszę to ...

Odnośnik do komentarza

Mnie właśnie te dziesiątki ograniczeń (na czele z aktualizacją do 10-tki) po wielu latach "fangirlowania" ostatecznie od Windowsa zniechęciły. Nie, żeby Android był coś wart, bo trzeba go przynajmniej raz na 48h zrestartować, a i tak różne hece regularnie wyczynia, zupełnie nieznane Windowsowi ;) Co więcej, przyznaję, że z uwagi na baterię oraz konieczność dostępu do funkcji telefonu i aparatu bez dodatkowych ceregieli, do jeżdżenia nadal używam najprostszej Lumii 435 z Endomondo. W zasadzie nie mam do tej apki zastrzeżeń, może poza jednym - nie można przełączyć na żadną inną, bo trening zostaje wstrzymany. Jednak z wyłączonym ekranem działa, nigdy nie gubi sygnału ani odczytu z pulsometru, więc swoją rolę spełnia. Tylko dwa, może trzy razy na przestrzeni kilku lat wszystko mi przepadło, ale to się zdarza wszystkim apkom, kiedy się wysypują bez względu na system (ostatni raz zgon zaliczyła właśnie wersja na Androida), dlatego dobrze jest być cały czas online, bo wtedy trasa wysyłana jest na bieżąco na serwer. Problem z innymi apkami na WP polega w moim przypadku głównie na eksportowaniu GPX (czy raczej: braku takiej możliwości), dlatego po krótkich przygodach darowałam sobie poszukiwanie alternatywy.

 

Jeśli chodzi o nawigację na Androida, używam z sentymentu niewspominanej przez Łukasza aplikacji Here. Oprócz tego, że jest w pełni darmowa, ma też opcję map rowerowych. Niestety nie umiem jej ocenić pod kątem sensowności nawigowania przez duże miasta, bo żadnego na tyle nie znam, zwłaszcza z perspektywy roweru.

 

Przy okazji Endomondo, może ktoś się orientuje - czy w wersji darmowej współpracuje z tą aplikacją jakiś czujnik prędkości BT? Oczywiście na Androidzie, bo na WP to nie podejrzewam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o czujnik prędkości i kadencji w Endomondo, to w grudniu pisali, że nie planują wprowadzenia takiej funkcji (nawet w płatnej wersji):  

 

https://support.endomondo.com/hc/en-us/community/posts/239602788-Bluetooth-Smart-Cadence-and-speed-Support-for-android
 

 

Natomiast jeżeli chodzi o Androida, to nie zgadzam się, że trzeba go restartować co 48 godzin. Tak było, ale kilka lat temu. Teraz, na telefonach z sensowną nakładką, da się z niego korzystać.
Ja mam już trzeciego Samsunga na przestrzeni ostatnich lat i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Szkoda z tym Endomondo. Albo i nie, bo może na sensowniejsze rzeczy wydam pieniądze ;)

 

Fajnie masz. Ja mam Huaweia P9 Lite z fabrycznym softem, bez żadnych udziwnień ani śmieci, a mimo tego przy braku dłuższego restartu wycina rozmaite numery typu zacinanie się aparatu, brak łapania GPS, brak możliwości odebrania rozmowy itp. Oczywiście nie wszystko na raz. Losowo jeden z psikusów. W dodatku prawie zawsze jakiś nowy :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...