Skocz do zawartości

Jaki rower do 4000 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z wyborem konkretnego modelu. Mam dwa swoje typy, ale brak pojęcia o tym który z nich wybrac. Byłbym wdzięczny drodzy forumowicze gdybyście powiedzieli mi co o nich sądzicie i który z podanych poniżej byście wybrali. Zastanawiam się nad zakupem roweru

Kross Trans Solar 2015 http://www.kross.pl/pl/trekking/trans-solar

lub Unibike Globetrotter http://www.unibike.pl/globetrottergts.php.

Odnośnik do komentarza

Chyba wziąłbym Unibike

 Maksymalne dopuszczalne obciążenie rowerów Krossa wynosi 100 kg. Jeśli ważysz więcej, albo będziesz jeździł z dużym bagażem i przekroczysz tę nośność to w razie jakichkolwiek usterek ramy możesz zapomnieć o gwarancji.

Z tego co pamiętam w przypadku Unibike jest to 120 albo 130 kg.

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę Globetrotterem, trochę ponad 800km do tej pory i w zasadzie żadnej usterki, chociaż zdaje się przednia klamka (Deore LX) pomału popuszcza olej, ale to drobiazg, bo pojutrze rower idzie do rytualnego przeglądu gwarancyjnego.

 

Sam ważę aktualnie 107kg a jak go kupowałem na początku czerwca to około 111,  do tego bez problemu wożę w foteliku dzieciaka circa 10kg lub obciążone sakwy. Raz próbowałem starszego syna (około 20kg) ale pod takim obciążeniem rower już odczuwalnie źle się prowadził - twardo i nadsterownie...

 

Ale ogólnie mam bardzo pozytywne wrażenia z jazdy i wykonania. No może siodełko bym jakieś inne założył... I do nocnej jazdy dołożyłem sobie znacznie mocniejsze światło na kierownicę.

 

Edit: Krossa w ręku nie miałem więc trudno porównać - mnie do Unibike'a zachęciła w sporej mierze kierownica - bardzo mi odpowiada. Amortyzowana sztyca to w zasadzie bajer - przy mojej masie bez znaczenia. Jak porównuję technicznie wyposażenie, to w sumie kluczowe komponenty są niemal identyczne, z tym że w MOIM Unibike'u hamulce (a przynajmniej klamki) są klasy LX a dla odmiany Kross ma widzę obie przerzutki z wypaśnej klasy XT, czyli całkiem sympatycznie...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...