Skocz do zawartości

JAKI ROZMIAR RAMY ROWER CUBE SL ROAD 2016


Rekomendowane odpowiedzi

W tym modelu Cube'a geometria jest połączeniem roweru crossowego i szosowego. Tylny trójką jest jak w crossie, dzięki czemu rower ma większy rozstaw osi, natomiast parametry stack/reach odpowiadają tym z roweru szosowego, przy czym zamiast "baranka" masz prostą kierownicę. Nie wiem czego dokładnie oczekujesz od tego roweru, napisz coś więcej o sobie i swoich preferencjach rowerowych, tzn. gdzie i jak dużo jeździsz, czy jesteś gibki, czy preferujesz jazdę dynamiczną czy raczej spokojną?

Odnośnik do komentarza

Przyjrzałem się szczegółowo geometrii i dla osoby o wzroście 183cm to bym wybór między rozmiarami 56 a 59 określił tak:

1. Rozmiar 56 - pozycja "szosowa" (mniej lub bardziej agresywna w zależności od liczby podkładek pod kierownicą).

2. Rozmiar 59 - pozycja "crossowa" (ewentualnie krótszy mostek w razie potrzeby, gdyby rama okazała się za długa).

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Łukasz, jak Ty to liczysz?

 

U mnie wzrost 179, natomiast wewnętrzna długość nogi 83-84 (w zależności od tego kto mierzy :) ). W jednym ze sklepów mi wyliczyli, że rozmiar ramy 59. Dla mnie to trochę nie do pomyślenia, żeby przy moim wzroście mieć przedostatni numer ramy. To jak ktoś ma 190 cm wzrostu, to nie ma już ramy dla niego?

 

Masz jakiś przelicznik do tych cubów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...