Skocz do zawartości

Rower szosowy do ok 3.5tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym kupić rower szosowy do ok 3.5tys.(Mój wzrost 185) - wgre wchodzą używane.

Znalazłem za troszke większą kwotę trek madone 3.5 rozmiar 56 i tu moje pytanie czy rower nie będzie za mały ? Na jednych aukcjach piszą że rower do 182-3 a na innych 185? Osobiście latam MTB - Krossem. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jest się przymierzyć do kilku różnych i sprawdzić jaki rozmiar pasuje. Do tego możesz użyć też kalkulatora http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#type

Najważniejsze jest to w przypadku rowerów używanych żeby dobrze dobrać rozmiar ramy niż trafić na ekstra promocje i kupić za duży lub lekko za mały.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kolega polecił bardzo dobry kalkulator. Pomierz się i użyj wariantu Eddy Fit.

 

Co do samego roweru to Madone to bardzo dobry ale wyścigowy rower. Z mojego doświadczenia używaną ramę karbonową kupuję się nową albo z dobrej ręki z dokumentami zakupu umożliwiającymi realizację gwarancji w przypadku jej uszkodzenia. No i w przypadku najbardziej poszukiwanych marek jak Trek, Specialized, Cannondale czy Pinarello krąży dużo chińskich podróbek. Poczytaj też czym się różni szosa wyścigowa od szosy endurance i zastanów się czy potrzebujesz wyścigowej (kiepski komfortu ale sztywna i zrywna) czy endurance dającej komfort i zwykle możliwość założenia szerszych opon.

 

Z nowych, dobrym wyborem w tym budżecie jest Triban 540 z Decathlonu.

Odnośnik do komentarza

Kellys daje do wyboru tylko trzy rozmiary ramy co odbija się na ich geometrii, która wg mnie jest dziwna. Np. rozmiar S ma rurę podsiodłową jak rozmiar 50, główkę ramy z rozmiaru 52, górną rurę jak w rozmiarze 54, a rozstaw kół jak w rozmiarze 56 (pisząc 50, 52, 54, 56 mam na myśli typowe rynkowe rozmiary takie jak oferuje Specialized, Cannondale czy Trek).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...