Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem już tysiące poradników i różnych for. Wybór mój zatrzymał się na dwóch modelach:

 

https://twojamerida.pl/pl/p/CROSSWAY-100-52CM-MATT-BLACK-YELLOWGREY2016/5809

 

oraz

 

http://www.dobrerowery.pl/kross-evado-5-0-2015

 

Dodam tylko, że u mnie jazda to głównie na codzień asfalt (do pracy - 20 km w dwie strony) i częste wypady weekendowe po 50-100 i czasem więcej km (tutaj już różnie tzn. asfalt i ścieżki leśne bez ekstremów). Generalnie ok 3000 km rocznie.

 

Patrząc na to jak to wygląda na papierze, to Kross wygląda lepiej. Jednak pytanko jest głównie do osprzętu. Wiem, że Kross z tyłu ma Deore itd. tylko czy nie jest to chwyt marketingowy patrząc na to, że reszta jak manetki itp już należą do innej grupy. Pytanie moje jest więc takie: nie jak to wygląda na papierze, bo tutaj zwycięzce mamy bez większej znajomości tematu. A jaka będzie różnica odczuwalna w praktyce dla mnie biorąc pod uwagę całość osprzętu?

 

Na koniec dodam, że na tej Meridzie machnąłem parę kółek obok sklepu i odniosłem bardzo pozytywne wrażenia odnośnie komfortu i ogólnie pracy przerzutek czy hamulców.

Odnośnik do komentarza

Żadnym z tych modeli nie jeździłem więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć o komforcie.Trwałość też ciężko ocenić,bo tutaj wchodzi w grę wiele czynników,jak-styl jazdy,teren po jakim jeździmy,dbałość o sprzęt itd.Tak jak pisałem teoretycznie lepiej wypada Kross, ale niebagatelną rolę odgrywają też nasze odczucia z samej pozycji na rowerze.Merida Ci podpasowała,więc dobrze by było jakbyś przymierzył się też do Krossa i wtedy wybrał ten bardziej komfortowy.W końcu będziesz na nim spędzał sporo czasu,a nawet najlepszy osprzęt nie pomoże przy źle dobranym rowerze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...