Skocz do zawartości

Rower dla ciężkiej osoby 130kg


Rekomendowane odpowiedzi

Z goleniami bardzo dobrze zwróciłeś uwagę. Tak jest. Golenie w crossach mają zwykle 28mm a w mtb różnie w zależności od ceny 28, 30, 32 i 34 mm. Nawet ostatnio czytałem że osoba ważąca 90 kg nie może mieć w mtb goleni 28 bo je momentalnie zajedzie. 34 są rzadkie i zwykle sporo kosztują. Więc celowałbym w 32mm. No i koła w crossie są zwykle bardziej wycieniowane niż w mtb. Przy dużej wadze potrzebne są koła mające 32 szprychy i najlepiej obręcze podwójnie oczkowane. Na asfalt opony można zmienić. Jeździełem w tym roku dla testu na moim 29 na oponach 700x35C i nawet off roadem dawało w większości radę ale komfort był słaby. Potem testowałem różne szerokości i do terenu mieszanego asfalt plus lekki teren za optymalną uważąm szerokość 1,75-1,8 z niskimi klockami. Ja akurat jeździłem na oponach Specialized Renegade Control. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja bym doradzał skupić się przede wszystkim na tym żeby było wygodnie i żeby sobie nie zrobić krzywdy. Zawsze doradzam kolejność: bezpieczeństwo, komfort, prędkość. Wiadomo że przy tej wadze wielkich prędkości na płaskim i pod górkę nie rozwiniesz. Więc raczej postaw na wygodę. Szersza opona jest bardziej komfortowa a poziom komfortu do prędkości można regulować ciśnieniem. Jak po moich doświadczeniach z ostatnich lat sprzedaję swojego crossa bo mając dobrego mtb jest mi do niczego niepotrzebny. 29er z dwoma kompletami opon lub kół opędza wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...