Skocz do zawartości

Lekkie przełożenia w rowerach szosowych


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zapoznać się co to jest adapter przerzutki Wolf Tooth Road Link i jak go zastosować. Kupiłem go za 80 zł. Nie trzeba kombinować ze zmianą przerzutek jeśli chodzi o nowsze napędy.

Swoją droga czy nie mógłbyś ustawić żeby pojawiało się w module po prawej stronie forum ostatnie 10 newsów a nie 5? Czasem jest jakieś ożywienie i coś się przy pięciu przeoczy.

Odnośnik do komentarza

Wolf Tooth wygląda ciekawie, ale ma sporo ograniczeń. Po pierwsze współpracuje jedynie ze średnimi wózkami (GS). A obecnie średnie wózki dają sobie radę z trybami 32T z tyłu, co jest już całkiem spoko. Ale okej, jeżeli ktoś z 32 chciałby przeskoczyć na 36 czy 40, to czemu nie.

 

Ale jest większe ograniczenie, chodzi o różnicę między tarczami z przodu, jeżeli mamy korbę dwurzędową. Jeżeli chce się założyć kasetę 11-36, z przodu różnica nie może być większa niż 14 zębów, natomiast przy kasecie 11-40, z przodu nie może być więcej niż 10 zębów różnicy. Czyli do kompaktowej korby 50/34 taki adapter się nie nadaje. Trzeba byłoby mieć korbę 46/36 (typowo przełajową), albo 53/39 (czyli typowo profesjonalną). Ale jeżeli komuś akurat takie rozwiązanie by podpasowało do roweru, to pewnie, czemu nie :)

 

Jeżeli chodzi o zwiększenie liczby wyświetlanych nowych postów, to niestety chyba nie da się tego zrobić. W panelu od forum nie mogę znaleźć takiego ustawienia, na forum pomocy IPBoard, też nie mogli sobie z tym poradzić. Zajrzałem na kilka forów, które używają tego samego silnika i wszędzie mają 5 najnowszych postów.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzę jak to jest z tym Wolf Toothem w wolnej ale jestem pewien że chodzi bez problemu z compactem. Ja to kupiłem szukając rozwiązania które mogłoby zastąpić triple który mam 52x39x30 z kompaktową lub standardową korbą. Muszę założyć młodemu, on ma Ultegrę 10x i spróbować założyć kasetę 11-36. Z tego co pisali powinno działać. Ja mam w nowym rowerze 11x i 52x39 z przodu. Może też spróbuję

 

Jeśli dobrze pamiętam maksymalna zalecana przez Shimano różnica zebów na korbie to 16. Ale koleś co ma Wolf Tootha, ma korbę kombinowaną 52x34 (18) i na pewno mu to chodzi. Wolf Tooth chyba nie zwiększa pojemności przerzutki tylko pozwala używać bardzo duże koronki zwykle nie obsługiwane.

Odnośnik do komentarza

To adjust the number of Recently Added Topics displayed on the index sidebar hook on IP.Board 3.1, a small file edit is required.

Connect via FTP.

Look in \admin\applications\forums\sources\classes\forums\

3.1.2 / 3.1.1 :Edit class_forums.php, around line 2495, find...
$_topics = array_slice( $topicIDs, 0, 5 );
3.1.3 :Edit class_forums.php, around line 2350, find...
public function hooks_recentTopics( $topicCount=5, $output=true )
Adjust the 5 there to what you require (3 or 10 seems to be popular choices, although setting this too high can cause performance issues) and save, taking care not to disturb any other lines or the syntax.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...