Skocz do zawartości

Opinie o markach rowerów mtb wasze opinie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wiedzieć co myślicie o markach rowerów MTB takich jak Specialized KTM Kross Cannondale Canyon Cube Giant Fuji Giant. A dletego pytam bo jeśli pójdzie się do sklepu np KTM i powie się o rowerze że chce się kupić krossa tak jak ja zrobiłem to usłyszałem że pod żadnym pozorem nie kupować Krossa bo szajs. Ale mi się wydaje że nie jest tak do końca bo jak jeździ na rowerach wicemistrzyni świata Maja Włoszczowska to nie są znów takie złe to moja opinia. Wiecie nie chce tutaj faworyzować Krossa bo nie o to mi chodzi chciałem tylko dać przykład jaki ja miałem. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile masz lat ale mam nadzieję że zdajesz już sobie sprawę jak funkcjonuje kapitalizm i marketing? Jak w każdej niemal branży często te same firmy robią i chłam i super produkty. Zwykle same ich nie wytwarzają. Najlepsze porównanie to branża komputerowa i odzieżowa. Projektuje się coś w studio mieszczącym się w cywilizacji gdzie są kumaci ludzie. Np. w Europie czy USA. Projektujesz rózne linie. Jedną np. typu premium o super jakości do zamożnego klienta. Jedną bardzo przeciętną do niezamożnego. Tę pierwszą zlecasz do produkcji w fabryce typu premium np. na Tajwanie. Tę drugą, przeciętnej, bardzo taniej fabryce w Bangladeszu czy Chinach. Na produktach premium budujesz swoją markę a produktów z dołu z kolei sprzedajesz miliony. Tak to działa. Tak samo jest w rowerach. Specialized tak np. funkcjonuje. Rowery z dolnej półki są słabe ale ponieważ mają dobrą kontrolę jakości i zamawiają ich miliony to te najsłabsze ramy są zwykle lepsze niż te ze średniej półki od przeciętnego producenta kupowane setkami od jednej z tańszych chińskich fabryk. Do tego dochodzi długość gwarancji i jakość obsługi posprzedażnej. Bogate firmy jak Specialized, Trek, Scott, Cannondale, KTM czy Giant mają ją na wysokim poziomie. Nie wiem jak Cube ale ma chyba teraz 6 lat gwarancji na ramę alu. Tańsze marki takie jak polskie, Kross, Romet czy Unibike zwykle mają 2 lata gwarnacji i kiepską obsługe posprzedażną. Warto to wziąć pod uwagę przy zakupie.

 

Włoszczowska jest zawodowcem i nie jeździ na tym na czym chce tylko na tym za co jej płacą. Ma też do dyspozycji wiele rowerów, mechaników itp. Więc sugerowanie się tym na czym jeżdżą zawodowcy jest bardzo infantylną strategią. Lepiej już spojrzeć na czym ścigają się amatorzy na maratonach. Bo oni płacą z własnej kieszeni i nie kupują badziewia tylko sprawdzone konstrukcje. Możesz wziąć zdjęcia z dużych maratonów w których startują i sprawdzić na czym jeżdżą. 

Odnośnik do komentarza

Dobra jajacek masz racje wiem że jest kapitalizm i marketing. Mam 28 lat ale to nic nie ma do tego. Rozumiem że jeżeli patrzę na wyścigach MTB bo jeżdżę i muszę przyznać mało jest Kross a więcej Cannondale Cube KTM i coś Scotta coś Gianta się znajdzie. Ale też można zauważyć że marki szanujące się jak Cube tworzą rowery ze średniej półki cenowej 5000-8000 zł jak np Cube Reaction GTC PRO 2X i jest wsadzony amor Rock Shox Recon Silver TK Air, QR15 Maxle, PopLoc, 100mm i tu zaczynają już wprowadzać oszczędności na amortyzatorze nie uważasz?

Odnośnik do komentarza

Nie chciałbym zostać źle zrozumiany. Ja nie mam nic do Krossa, Rometa czy Unibike. Nie uważam również że to szajs. Jedne modele mają lepsze, drugie gorsze. Natomiast jestem zdania że kupując rower do ścigania czy ostrej jazdy mamy dużo większą szansę uszkodzenia ramy niż przy jeździe rekreacyjnej. A wymienione polskie firmy robią klietowi pod górkę z wymianą i dają krótsze okresy gwarancyjne niż konkurencja. Więc warto zrobić kalkulację podczas zakupu, która to uwzględnia. Recon Silver w rowerze za 5000 to lekka przesada. Ale zapewniam że jak się dobrze poszuka to można znaleźć fajne rowery za sensowne pieniądze. Jeżdżę regularnie z trzema dziewczynami na MTB. Jedna ma kupionego w tym roku Gianta Talona alu, koła 27,5, osprzęt SLX, amor RS Reba, cena 4200. Druga ma tegoroczny Scott karbonowy, Scale Contessa 700 RC, Pełny XT, amor Fox, koła 27,5, cena ok. 7000. Trzecia ma zeszłorocznego składaka na kołach 26, karbonowej chińskiej ramie RDX, pełnym XT i RS Reba. Cena ok, 6500. Więc kto szuka, ten znajdzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...