Skocz do zawartości

pasek zamiast łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Sam kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu. Z tego co udało mi się doczytać napęd praktycznie bezawaryjny i naprawdę długowieczny. Dodatkowa zaleta, że się nie ubrudzisz jak przy łańcuchu. Niestety w razie awarii zaczynają się schody, bo z serwisem może być duży problem i są spore koszta paska. Dla nie których dodatkowy minus jest taki, że pasek stosowany jest tylko w przypadku przekładni planetarnych. Do zastosowania paska musi też być specjalna dedykowana rama.

Odnośnik do komentarza

Rolhoffa bym się nie bał. Nexusy 7/8 ocenia się trwałość na 25 tysięcy kilometrów (w praktyce jak ktoś go nie katuje i ogólnie dba, to przeżyje rower). Rolhoff dopiero przy tych dystansach się dopiero dociera ;-). Sam bym z chęcią taki sobie sprawił, ale cena jednak jeszcze nie zachęca.

 

Pasków też bym się nie bał. Typowa trwałość to 50-100 tysięcy kilometrów (o ile nie mówimy o producentach no-name). Zerwać ciężko, wody się nie boi. Jedynie wymaga odpowiedniej ramy (w celu wymiany paska). Nie wiem jak się zachowuje w zimę na silnych mrozach, ale skoro już producenci rowerów miejskich coraz chętniej po nie sięgają, to chyba problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Mój wujo ma rower na nexusie 7 już dobre 20 lat i zero problemów. Cena Roliego jest odstraszająca, ale sam bym go z chęcią przetestował. Sporo o nim czytałem i dużo ludzi narzeka, że ma słabe uszczelnienie. Do tego olej tylko oryginalny, którego cena też jest mocna. Może też się iedyś skuszę na rower na pasku. Niestety ceny są dość duże i napęd mało u nas popularny.

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli tą jedną ( białą) podpórkę z przodu bagażnika?

 

Tak i ogólnie bagażnik odstaje od reszty. Mam ten model -- tylko inne mocowanie tylnego światła i zamiast podpórek z przodu bagażnik jest mocowany do podkowy  -- i wygląda jakby był składany chałupniczą metodą. Co do samego producenta nie mam zastrzeżeń: bagażnik lekki, a bardzo wytrzymały. Ale montaż stanowi pewien "zgrzyt" w całości roweru, który ma naprawdę dobre podzespoły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...