APZ Opublikowano 20 Maja Autor Opublikowano 20 Maja 4 minuty temu, tygrysek napisał(a): Także dobry wybór Cieszę się, że burza mózgów na Forum przyczynia się do dobrych wyborów i oszczędności kasy. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Za kilkanaście dni napiszę o wrażeniach z użytkowania Ridearmor.
APZ Opublikowano 26 Maja Autor Opublikowano 26 Maja Pierwsza jazda -test 😉 😉😁 opon: https://www.centrumrowerowe.pl/opona-vittoria-ridearmor-g2-0-pd44997/ Szerokość faktyczna na obręczy 21 mm: 37 mm. Według producenta - szerokość: 38 mm. Dystans wokół komina, 19 km (asfalt, asfalt krzywy, chodnik bardzo krzywy, kostka, leśna ścieżka bez i z korzeniami, droga piaszczysta, szuter premium, szuter brutalny). Średnia prędkość 19 km/h. Prędkość maksymalna, chwilowa 35 km/h. Temperatura 26 st. C. Wiatr (różne kierunki): 45 km/h (nie fajnie). Sucho. Ciśnienie: przód 3,3 bar, tył 3,5 bar. Waga kierowcy: 82 kg. Dętki. Wrażenia: istotnie wyższy komfort niż na R1 32 mm (a może to psychologia, skoro zapłaciłem... 😉). Na pewno można odważniej jeźdżić po nierównych drogach. Opona cicha. Potestuję jeszcze z niższym ciśnieniem. Więc sądzę, że podmiana była sensowna. 😁
APZ Opublikowano 17 Czerwca Autor Opublikowano 17 Czerwca Ostrzeżenie: Trek "mówi" oficjalnie, że do ramy szosy Domane (w tym do Al4 Gen 4) wchodzi opona szeroka na 38 mm (a w serwisie twierdzą, że nawet 40 mm). Przymierzyli do ramy i się cieszą... Ale nikt nie wspomina, że wózek przedniej przerzutki Tiagra będzie lekko zawadzał (na niektórych przełożeniach) o oponę, mimo że moja nowa, ma realną szerokość 37 mm. Trzeba było wymienić przednią Tiagrę na Shimano 105. No i działa normalnie. PS Opona VITTORIA RideArmor G2.0 jest OK. Cicha i komfortowa. Jeżdżę na ciśnieniu ok. 3 bar.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się