Skocz do zawartości

Opony MTB 29" + taśma, wentyl i mleko


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam opony Hutchinson Kraken 2,3 (fabryczne w rowerze Rockrider - koła Mavic crossmax). Mówiąc krótko wyzionęły ducha a i trochę ograniczały moje prędkości na szutrze.

Szukam oponek całorocznych (jesień i wiosna sporadycznie, typowy tlenik) z naciskiem na ściganie latem (Bike Atelier np. Tarnowskie Góry czy też Szutry Śląskie), czasem też atakowanie KOMów. Trasy to śląskie lasy, szutry i pola raczej bez błota, bez gór, dojazd asfaltowy około 7km.

Budżet to około 250zł na sztuke.

Z rekonesansu strony bicyclerollingresistance.com wybrałem wstępnie 2 sety:

- raceking tył i cross king przód w wersji protection (lub też RK na przód i tył)

- mezcal tył i barzo przód (TNT z wzmacnianymi bokami) (ewentualnie mezcal na przód i tył)

- pojawiły się też nowe wersje oponek Vittorii Mezcal Xc Race - ale brak o nich opinii i recenzji.https://int.vittoria.com/products/mezcal-xc-race Producent chwali się mniejszymi oporami toczenia i lepszym zachowaniem się w terenie "loose". Martwi osnowa bo tylko 60TPI ale może to nie ma wpływu na prędkości i przebijalność.

Moim priorytetem jest ściganie się po szutrach, lasy. Co polecacie ?

 

Prośba też o poradę co do wentyli, taśmy i mleka po tubeless. Będzie to mój pierwszy raz z tubeless.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Z poziomu Krakenów odczułem duże przyśpieszenie na RK, na trasach szutrowych i piaszczystych bardzo dobrze sobie radzi.

Co do Mezcali, spadła cena na bikeinn ich nowego modelu z 2024r. - Vittoria Mezcal XC Race (na 200zł). Póki co próżno szukać testów oporów toczenia. Co ciekawe TPI spadło ze 120 do 60.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Morcin6 napisał(a):

Z poziomu Krakenów odczułem duże przyśpieszenie na RK, na trasach szutrowych i piaszczystych bardzo dobrze sobie radzi.

Co do Mezcali, spadła cena na bikeinn ich nowego modelu z 2024r. - Vittoria Mezcal XC Race (na 200zł). Póki co próżno szukać testów oporów toczenia. Co ciekawe TPI spadło ze 120 do 60.

 

 

Na BRR jest test Vittoria Peyote 60tpi wypadają w oporach lepiej niż Mezcale ver2

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...