Skocz do zawartości

Rower crossowy do 3-3.5 tys. zł dla niskiej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Szukam roweru crossowego/trekkingowego. Nie jestem za bardzo zorientowana w temacie, jestem niską osobą i ciężko mi coś znaleźć dlatego szukam konkretnych polecajek.

Rowerem poruszałabym się zarówno po asfalcie, jak i drogach leśnych, szutrowych. Mam 156 cm wzrostu.

Będę raczej weekendowym rowerzystą, przewiduje trasy max do 50km. Ale kto wie :)

Zastanawiałam się nad trekiem dual sportem 2, ale ta nowa generacja ma wyższą ramę i nie wiem czy nie będzie dla mnie za wysoki, ciężko też chyba z dostępnością. 
 

Czy w Warszawie/okolicach Warszawy znajdę jakiś sklep z dużym wyborem? Patrzyłam na  strone centrumrowerowe, ale średni wybór na mój wzrost, głównie Romet albo Kross 1.0.

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciężki temat bo masz wzrost pod ramę XS ok. 14 cali. Spotkałem kiedyś na rowerze w Kampinosie dziewczynę o podobnym wzroście męczącą się na za dużym i za ciężkim rowerze. Nie wiem czy masz budżet żeby dołożyć ale akurat szukając dla kogoś roweru dla dziecka napatoczyłem się na takie cudo na Wilanowie. Może coś utargujesz. Będzie zachwycona tym rowerem.
https://www.olx.pl/d/oferta/cube-reaction-c62-youth-teamline-unikalna-mala-rama-15-29-karbon-CID767-IDVgnKa.html
 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, jajacek napisał(a):

Bardzo ciężki temat bo masz wzrost pod ramę XS ok. 14 cali. Spotkałem kiedyś na rowerze w Kampinosie dziewczynę o podobnym wzroście męczącą się na za dużym i za ciężkim rowerze. Nie wiem czy masz budżet żeby dołożyć ale akurat szukając dla kogoś roweru dla dziecka napatoczyłem się na takie cudo na Wilanowie. Może coś utargujesz. Będzie zachwycona tym rowerem.
https://www.olx.pl/d/oferta/cube-reaction-c62-youth-teamline-unikalna-mala-rama-15-29-karbon-CID767-IDVgnKa.html
 

Bardzo dziękuję za propozycje! Przemyślę temat 🙂 jestem w stanie wydać więcej jeśli nic ciekawego nie znajdę. 

A co myślisz o czym takim:

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-cube-nature-pro-CID767-IDZHgrk.html?reason=observed_ad

albo takim:

https://m.olx.pl/d/oferta/trek-dual-sport-2-rozmiar-s-wiek-10-15l-CID767-IDZHsl3.html?reason=observed_ad

Według rozmiarówek producentów XS cube bądź s treka byłaby na mnie dobra. 

Czy za bardzo nie ma co sugerować się się tymi rozmiarówkami bo mogą być one dla mnie za duże? W ciemno online wolę nie kupować, dlatego póki co przeglądam olx.

 

Odnośnik do komentarza

Pytanie brzmi gdzie i jak będziesz takim rowerem jeździć? Mam  3 koleżanki takie po ok. 160 wzrostu. Po latach doświadczeń wszystkie one mają karbonowe, super lekkie rowery po 10 kg i jeżdżą nimi głównie terenowo z facetami po Kampinosie, MPK czy gdzieś na weekend czy urlop. Raz byliśmy na Słowacji dużą grupą, minibusem kolegi, wynajęliśmy cały dom, wyszło po 10 Euro od głowy. Ze dwa razy w Górach Świętokrzyskich moim samochodem. Teraz jest dużo takich grup w Warszawie i okolicach do których można się podłączyć a dziewczyny są w nich bardzo chętnie widziane 😉 Pod warunkiem że nie zamulają 🙂

Raz że na takim rowerze jedzie się szybciej a dwa że jak masz go gdzieś wnosić, do pociągu czy po schodach to jest dużo łatwiej. To jest rower, który zwykle kosztuje w pobliżu 8-10k, więc jest to dobra cena. Natomiast nie jest to rower do jazdy sakwowej pod bagażnik.

Ten Cube Nature z kolei jest takim rowerem. Jest to rower wart dokładnie tyle za ile jest sprzedawany. Ma atrapę amortyzatora, który pod lekką dziewczyną się ugnie tylko jak wpadniesz w lej po bombie i pewnie waży ok. 14-15 kg. Do jazdy do pracy jest jak najbardziej ok. Ale nie nadaje się za bardzo do regularnej jazdy po naszych korzenistych lasach ze względu na brak amortyzacji. Ale do parku się nada. Porządny amortyzator do niego kosztuje 1200 zł.

Te same uwagi dotyczą tego Treka przy czym jego wartość wyceniłbym na 1500. Trek jest zawsze w cenie ze względu na logo 🙂 Niestety nie wiem jak wyglądają małe rozmiarówki u poszczególnych producentów.
 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, jajacek napisał(a):

Pytanie brzmi gdzie i jak będziesz takim rowerem jeździć? Mam  3 koleżanki takie po ok. 160 wzrostu. Po latach doświadczeń wszystkie one mają karbonowe, super lekkie rowery po 10 kg i jeżdżą nimi głównie terenowo z facetami po Kampinosie, MPK czy gdzieś na weekend czy urlop. Raz byliśmy na Słowacji dużą grupą, minibusem kolegi, wynajęliśmy cały dom, wyszło po 10 Euro od głowy. Ze dwa razy w Górach Świętokrzyskich moim samochodem. Teraz jest dużo takich grup w Warszawie i okolicach do których można się podłączyć a dziewczyny są w nich bardzo chętnie widziane 😉 Pod warunkiem że nie zamulają 🙂

Raz że na takim rowerze jedzie się szybciej a dwa że jak masz go gdzieś wnosić, do pociągu czy po schodach to jest dużo łatwiej. To jest rower, który zwykle kosztuje w pobliżu 8-10k, więc jest to dobra cena. Natomiast nie jest to rower do jazdy sakwowej pod bagażnik.

Ten Cube Nature z kolei jest takim rowerem. Jest to rower wart dokładnie tyle za ile jest sprzedawany. Ma atrapę amortyzatora, który pod lekką dziewczyną się ugnie tylko jak wpadniesz w lej po bombie i pewnie waży ok. 14-15 kg. Do jazdy do pracy jest jak najbardziej ok. Ale nie nadaje się za bardzo do regularnej jazdy po naszych korzenistych lasach ze względu na brak amortyzacji. Ale do parku się nada. Porządny amortyzator do niego kosztuje 1200 zł.

Te same uwagi dotyczą tego Treka przy czym jego wartość wyceniłbym na 1500. Trek jest zawsze w cenie ze względu na logo 🙂 Niestety nie wiem jak wyglądają małe rozmiarówki u poszczególnych producentów.
 

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź 🙂 

Nie będę ukrywać, rower nie jest moją wiodącą aktywnością fizyczną. Raczej byłabym weekendowym rowerzystą, jeździłabym max 50km, może więcej jakby mi się chciało. Jak coś kupuje to lubię po prostu kupić coś dobrego i na lata, stąd mój post. Myślę, ze jeździłabym głównie po asfalcie, ale w las tez bym się chciała od czasu do czasu wybrać, drogi w moich lasach wyglądają raczej tak, że poruszają się po nich nawet samochody, czasem się trafi bardziej piaszczysty kawałek, ale większość dróg jest wygodna do jeżdżenia. Mieszkam na wsi, więc nie mam akurat potrzeby, ani przenoszenia, ani wożenia nigdzie roweru. 

Trochę w takim razie ostudziłeś moje chęci do wysłanych przeze mnie rowerów, dobrze usłyszeć specjalistę, który na siłę nie chce czegoś wcisnąć  🙂

 

Odnośnik do komentarza

Z tym jeżdżeniem rowerem w okolicach Warszawy w ostatnich latach się mocno zmieniło. Ruch samochodowy zrobił się jak cholera. Niestety mojego kolegę zabito na Modlińskiej jak jechał rowerem szosowym. Inną koleżankę z naszej grupy koło Leszna. Mojego partnera treningowego dwa razy kobiety potrąciły na rondzie w biały dzień. Był dla nich jako rowerzysta niewidzialny. Plus wiele innych wypadków o których słyszałem. Stąd chęć ucieczki do lasu. A jak las to zdecydowanie rower MTB. W lesie bezpieczniej, ciszej, ptaki śpiewają, teren bardziej urozmaicony. W Kampinosie można spotkać łosie i sarny. Ale żeby jazda po takich terenach sprawiała przyjemność, warto mieć porządny rower z dobrym amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza

Na Bike discount jest wybór rekreacyjnych mtb w rozmiarach XS i S na kołach 27.5 (różne wersje osprzętowe i kolorystyczne). 

Pod kątem użytkowania rekreacyjno użytkowego to dobry wybór (możliwość zamontowania błotników, stopki, bagażnika, itp)

Są też wersje fabrycznie wyposażone

https://www.bike-discount.de/en/cube-access-ws-pro-allroad-flareblue-n-black

https://www.bike-discount.de/en/cube-access-ws-race-sparkgreen-n-olive

Kalkulator na stronie Cube dla wzrostu 156cm (przekrok przyjąłem 73cm - podobno przeciętnie to 47% wzrostu) podaje XS. Ale Cube robi dosyć małe ramy i ja bym proponował Ci się przymierzyć do XS i S.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...