Skocz do zawartości

Do wszystkiego dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Skoczylimy dzisiaj do centrum rowerowego we Wrocławiu. Po połowie dnia jazd próbnych itp łącznie z przejechaniem się kilka kilometrów moim chiselem wybór padł na Rometa M6. Tylko dlatego. że mój chisel był za duży.. już chętnie byłby skonfiskowany 😉 

Na miejscu torrentów nie było, tylko najwyższy model za jakieś 5 tysięcy i w dużym rozmiarze. Były dostępne Catherine w różnych rozmiarach.

Mustang monsun biały był w 15 calach ale na 165 dziewczyny był zdecydowanie za mały. Były jakieś  orbea itp w takich rozmiarach. Jak ktoś ma wolną chwilę warto podejść, jest tam jakiś tor testowy z przeszkodami terenowymi itp, pojeździć potestować.

PS: tak ogólnie te rock machine jak stwierdziła dziewczyna, lepiej wyglądają w sklepie niż na zdjęciach 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o rozmiar to optymalnym dla dziewczyny ok. 165 wzrostu przy normalnej geometrii i w miarę standardowych proporcjach jest ok. 16 cali.

Moja koleżanka mająca 164 wzrostu miała 17,5 cala i był zdecydowanie za duży do jazdy terenowej. Trafiła się okazja i kupiliśmy jej używanego Krossa karbonowego na kołach 27,5 w rozmiarze 16,5 cala. Na Rebie, XT i świetnych kołach DT X1501 za równo 5000 złotych.

Mierzyliśmy też tę koleżankę do roweru Kellys Gate 15,5 cala i był idealny rozmiarowo.

Mój syn zaczął jeździć na ramie 15,5 cala jak miał 150 wzrostu i przejeździł na niej do 170 wzrostu.  

Romet Mustang M6 nie jest taki zły. Ale nie jest to dobry zakup. Nie ma sztywnych osi, które uważam za niezbędne w rowerze MTB. Czy ten Recon jest powietrzny? Hamulce MT200 nie są hamulcami MTB. Powinno się przynajmniej zmienić klamki na klamki MTB. Koła są beznadziejne. Opony to pewnie nędzne drutówki o bardzo dużych oporach toczenia.

Za kilkaset złotych więcej można było kupić Scotta Scale na sztywnych osiach z Włoch.

Odnośnik do komentarza

Podepne się pod temat bo poszukuje czegoś podobnego.
Żona ma 163cm wzrostu więc raczej rozmiar 15-16 na kołach 27.5.
Nie chce przekraczać 3000zl bo wiem że tego nie wykorzysta.
Teraz jeździła na Kross hexagon od 10 lat więc i tak będzie przeskok.
Najlepszy byłby dla niej napęd 1xx albo ostatecznie 2xx.
U mnie w mieście kobieta sprzedaje rockridera explore 520 za 2300 w tym rozmiarze ale jest on 2 letni z tym że zaznacza że nigdy nie uzywany i czytalem że zdążają się problemy z piasta.
Jest też taki Cube z napędem 2x8
https://www.bike-discount.de/en/cube-access-ws-eaz-shiftiris-n-black



Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
U mnie ostatecznie i tak rozbiło się o to który się podoba  ja tylko pilnowałem żeby nie był totalnym chłamem. Wymienię opony albo całe koła jak się taniej trafia i w nasze potrzeby wystarczy aż nadto. 
Patrzę teraz na Kross level 4.0 i niby na jej potrzeby by wystarczył tylko trafić z rozmiarem bo po sklepach już ciezko

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Hunter82pl napisał(a):

Dzięki za info że potaniał, tylko jaki rozmiar brać dla niej przy wzroście 163cm. I pytanie czy niebieski czy ten bordowy co niby dla kobiet

Ja bym brał M, S ma koła 27,5. Bordowy ma kobiece siodełko (niewygodne), węższą kierownicę i krótszy mostek. Z rozmiarówki teoretycznie wychodzi S, ja bym szedł w M ze skróceniem mostka do 40 mm, więc wybór między damskim (bordowy) a męskim (niebieski) bym dokonywał na podstawie preferencji co do koloru. 

Odnośnik do komentarza
Ja bym brał M, S ma koła 27,5. Bordowy ma kobiece siodełko (niewygodne), węższą kierownicę i krótszy mostek. Z rozmiarówki teoretycznie wychodzi S, ja bym szedł w M ze skróceniem mostka do 40 mm, więc wybór między damskim (bordowy) a męskim (niebieski) bym dokonywał na podstawie preferencji co do koloru. 
Z wymiarów to wychodzi że powinienem mieć L w xc100 a jednak był za duży i mam M

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...