Skocz do zawartości

Giro Aries Spherical r. L


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja mam głowę dużą i szeroką. Ze wszystkich przymierzanych przeze mnie kasków w zasadzie tylko Decathlonowe Van Rysel Roadr 500 i RCR oraz Giro w rozmiarze XL nie powodują dyskomfortu. XLki z Giro są dostępne tylko w ograniczonej liczbie modeli.

Niby Spec ma kaski "Asia fit", ale nigdzie w Europie nie udało mi się ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy producenci mają wersje kasków na szerokie głowy, nie pamiętam jak to się nazywa, chyba po prostu "wide". Znam temat bo mimo, że nie mam głowy dużej bo tylko 57 cm ale mam szerszą niż norma przewiduje i muszę kupować kaski w rozmiarze XL 59-64 cm czy coś w tym stylu bo tylko takie kaski nie ugniatają mnie po bokach, nad uszami. Generalnie musisz pochodzić po sklepach i pomierzyć sobie bo np. jak kupowałem kask mtb to zamówiłem przez internet kilka sztuk różnych modeli i okazało się, że np. jeden kask w rozmiarze od 58 nie ściskał/skręcał się do mniejszego rozmiaru i był po prostu luźny a inny w rozmiarze od 59 cm dawał się wyregulować do mojego mniejszego rozmiaru i się dobrze trzymał głowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...