Skocz do zawartości

Uchwyt telefonu bezpośrednio na mostku


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ lemondka zabrała dużo miejsca na kierownicy, zamontowałem uchwyt (imadełko) na telefon/nawigację śrubą grzybka/kapsla na mostku. Śrubę wymieniłem na taką z łbem stożkowym (aby schowała się w podstawie uchwytu). Rozmiar śruby M6 x 400 mm. Kapsel pozostał w oryginalnym miejscu i został nakryty i dociśnięty podstawą uchwytu. 
Telefon nie jest idealnie na środku (ze względu na położenie otworu w podstawie uchwytu i szerokość aparatu), ale trzyma się bardzo mocno i nie drży.
Czy takie umiejscowienie jest bezpieczne dla główki, mostka, itp.? 
Ta śruba z kapslem ma za zadanie "zatykać" stery, redukować ewentualne luzy, czy jest jakoś istotnie ważna z innego powodu, a montaż uchwytu w tamtym miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem? Ktoś napisał (przy innej okazji), że w zasadzie tej śruby może nie być wcale, ale nie mam pewności, czy dobrze zrozumiałem...
Jeździć, nie bać się? 
Z góry dziękuję w imieniu świata laików za wyjaśnienia. 

1.jpeg

20240402_140004.jpg

resized_20240402_140127.jpeg

Odnośnik do komentarza

Śruba rury sterowej jest po to żeby dociągnąć stery jeśli mamy gwiazdkę albo żeby rozepchać ekspander jeśli mamy ekspander. Potem zakręcamy śruby mostka i niemal przestaje być potrzebna tylko jeśli mamy gwiazdkę. Bo jeśli ekspander to nie można jej ruszać.
Ja to bym raczej kupił coś takiego. Quad Lock.

Review: Quad Lock Universal Bike Kit | road.cc

 

Review: Quad Lock Universal Bike Kit | road.cc

Odnośnik do komentarza

@jajacek Dzięki za podpowiedź. Jakąś gwiazdę było widać w rurze, kilkanaście mm pod dekielkiem. Czyli chyba mam gwiazdkę. 
Ta Twoja propozycja byłaby chyba OK, ale nie mam pewności, czy aparat wejdzie pod łuki lemondki. W sumie konstrukcja jest wyższa. Nadto, nie mam czegoś takiego pod ręką. 😉
Ten mój uchwyt, to jakby gruba (4 mm) podkładka/nakładka nad kapsel. Skręciłem dosyć mocno, śruba złapała kwint. Będę testować, czy luzy się nie objawiają. Wymienię na śrubę 45 mm (?). Oryginalna miała długość 400 mm i ją zastąpiłem tak samo długą, ale jej główka schowała się w podstawie uchwytu, więc może zbyt mało zwojów gwintu złapała? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...