Skocz do zawartości

Rower Crossowy za 4000-6500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu roweru , głównie będę się nim poruszać w 70% po asfalcie / 30% szutr.
Mam 171cm wzrostu i 74kg wagi.
Trochę poczytałem i znalazłem takie rowery.


1. Giant Roam Disc 0 [2024]
2. Unibike Xenon GTS 2023
3. Polygon Heist X7

Który z rowerów byście brali? Lub może jest jeszcze coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza

Radon Scart Light 9.0 i upgrade hamulców do Deore albo Scart Light 10.0
Unibike wchodzi w grę ale Scart lepsza rama i dużo lepszy amorrtyzator.
Polygon taki sobie. Ten amarotyzator ma tendencję do psucia się. Napęd 1x11 mało elastyczny, raczej do wolnej jazdy i raczej w teren niż na asfalt. To samo dotyczy Giant. Oba rowery bardzo słaby stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Testor napisał(a):

A taki rower jakbym mógł dorwać nówke za 7k to czy się opłaca?

https://pmbike.pl/product-pol-25678-Trek-FX-Sport-4-2024.html?query_id=1

Spec Sirrus X 4.0 jest tańszy, ma sztywne osie, karbonowy widelec i amortyzację futureshock.

Radon podany przez @jajacek też będzie tańszy.

 

Marin DSX 2 będzie najbardziej zbliżony do tego Trek pod względem założeń:

- karbonowy widelec

- napęd 1x

- obydwa mają takie sobie koła, hamulce i niemarkowe korby

- Marin ma sztywne osie, Trek zwykłe qr

 

 

Marin kosztuje 4300-4500zł, czyli zostaje 2500-2700zł na upgrejdy, np korba Shimano GRX ~400zł, lżejsze koła na piastach DT350 1700-2000zł, lepsze tarcze hamulcowe, lepsze hamulce. 

 

Sam sobie odpowiedz czy się opłaca.

Natomiast jeżeli ten Ci się podoba, a podane przez nas nie bardzo to trudno z tym dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, jajacek napisał(a):

@Pepe75 A gdzie masz tego Sirrusa w dobrej cenie?
Tak się dzisiaj przejechałem, trochę po błocie, trochę po lesie to powiem że mimo że wolniej na MTB, to nie chciałbym tego jednak robić na gravelu. Ale z jakąś amortyzacją taką jak Future Shock być może. 

Bodaj za 6700zł stoi Ska i Mka w Spec Soho, pewnie da się coś ponegocjować

lub jeszcze taniej w znanym i lubianym sklepie https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-sirrus-x-4.0-nx-2023-rower/140416083/p?queryID=30adebba02bc26e968e9c32dd86c5980&buscador_search

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Pepe75 napisał(a):

Natomiast jeżeli ten Ci się podoba, a podane przez nas nie bardzo to trudno z tym dyskutować 🙂

 

Wszystkie rowery którę zostały tu zaproponowane mi się podobają , bardziej chodzi mi o to że została mi zaproponowana taka cena za tego Treka(6500zl) i pomyślałem że to może jakaś promocyjna co warto wziąć ale po odpowiedziach to już o nim nawet nie myśle.

Teraz to rozważam zakup poleconego tutaj Scart Light 10.0 vs Sirrus X 4.0 i teraz nie wiem na co się zdecydować.
A jak się jeszcze prezentuje Pathlite 6 do tych dwóch w/w modeli?
 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Testor napisał(a):

Wszystkie rowery którę zostały tu zaproponowane mi się podobają , bardziej chodzi mi o to że została mi zaproponowana taka cena za tego Treka(6500zl) i pomyślałem że to może jakaś promocyjna co warto wziąć ale po odpowiedziach to już o nim nawet nie myśle.

Teraz to rozważam zakup poleconego tutaj Scart Light 10.0 vs Sirrus X 4.0 i teraz nie wiem na co się zdecydować.
A jak się jeszcze prezentuje Pathlite 6 do tych dwóch w/w modeli?
 

Pod koniec zeszłego roku Spec z cenami też odjechał - ww Sirus był za 8 lub 8.5k PLN, dlatego kupiłem Marina. W tym momencie kupiłbym Sirrusa.

Cena za tego Treka jest mocno przesadzona nawet po rabacie, ale w tej firmie płacisz głównie za napis na ramie.

 

Cena Speca Sirrusa X 4.0 jest porównywalna do Marina DSX FS. Parametry też są podobne:

- napęd 1x

- sztywne osie

- amortyzacja z przodu

 

Pathlite będzie zbliżony do Radona - taki klasyczny cross

- w obydwu brak sztywnych osi

- w Radonie najlepszy crossowy widelec

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pepe75 napisał(a):

Bodaj za 6700zł stoi Ska i Mka w Spec Soho, pewnie da się coś ponegocjować

lub jeszcze taniej w znanym i lubianym sklepie https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-sirrus-x-4.0-nx-2023-rower/140416083/p?queryID=30adebba02bc26e968e9c32dd86c5980&buscador_search

 

https://immotion.pl/rowery-miejskie/2311-rower-fitnessowy-specialized-sirrus-x-40-2022.html

Czy wersja z 2022 się czyms różni od tego co podałeś? Bo widzę że tu też jest dostępny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...