Skocz do zawartości

Singletracki, trasy w okolicy Krakowa lub pociągiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z uwagi na to że pora roku jest jaka jest a bike parki zamknięte proszę o polecenie singletrackow lub trasek w okolicach Krakowa lub innych w Małopolsce ( dojazd pociągiem ). W ostateczności mogą  być też trasy typu podjedź - zjedź. Jazda po mieście niezbyt mnie zadowala a ochota na jazdę coraz większa. Na trasach mogą znajdować się bandy, muldy, chopy itp. - nawet lepiej. Ważne też aby były to trasy zważając nawet na pogodę w miarę przejezdne. Trasy widokowe także chętnie obczaję. Jeśli ktoś zna ciekawe to z chęcią poczytam. Pozdrawiam forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Skorzystaj z Trialforks, masz tam rozpisane wszystkie trasy zjazdowe i trailowe. Ewentualnie Strava z informacją o natężeniu, ja na mtb jeżdżę w tych rejonach jak jestem w okolicy krakowa:
image.thumb.png.ea604bf220b09b63ca7aa0f3effd4fb2.png


https://www.trailforks.com/trails/map/?nearby=1&activitytype=1&z=10.4&lat=50.06648&lon=19.87317&content=trails,labels,trails_top,region,poi,directory,polygon,eventpremium,waypoint

Odnośnik do komentarza

Jeśli miałby to być dojazd koleją, to nieciekawie wygląda.

*Pumptrack Bielsko B., czyli stoki Szyndzielni i Klimczoka (ale w pospiesznym jadąc z Kr-wa spędzisz 3 godziny)

*Babia Góra Trails (zdecydowanie najfajniejsza zabawa); w pospiesznym jadąc z Kr-wa spędzisz 1,5 godziny, wysiadka w Makowie, ale jak dotrzesz do singieltracków Babia Góra przez najdłuższą wieś w Polsce - Zawoję 32 km - nie wyobrażam sobie

*traska "podjedź sobie i zjedź", zresztą bardzo piękne tereny (jeździłem tu tydzień temu) to pociągiem z Kr-Wa do Wadowic (przystanek Chocznia) 1 godz., dalej Leskowiec (fajne schronisko) - Łamana Skała - i zjazd ścieżką Magiczną do miejscowości Rzyki, i dalej Andrychów (stacja PKP).

* wokół Turbacza i Koninki (wyciąg) Jazda z Kra-wa do Rabki (2 godz) wyjazd przez 2 schroniska (Maciejowa + Stare Wierchy) na Turbacz (schronisko a potem sama przyjemnośc zjazdu albo do Koninek (potem wyciąg na górę i powrót na PKP do Rabki), albo do Rzek (niestety brak kolei ale trasa mega fajna).

* Myslenice zdecydownie najbliżej Krwa (30 km) Myślenice Singletrack (rodzinny flow); w ubiegłym sezonie jeździł żółty bus który zabierał również rowerki.

Edytowane przez ram
.
Odnośnik do komentarza

Sprawdź sobie jeszcze https://www.alltrails.com Sam nie używam ale przewinęło mi się parę razy podczas czytania w różnych miejscach. Możesz też zerknąć na https://www.traseo.pl/trasy/kategoria/rowerowe

Na Stravie jest np. Jan Piątkiewicz ma też kanał bikeshow on jeździ różnymi sprzętami teraz bardziej gravel, szosa ale buja się po różnych ciekawych miejscach więc z jego Stravy czy kanału też coś wyciągniesz choć pociągiem w okolice Gródka Nad Dunajcem czy Limanowej nie dotrzesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...