Skocz do zawartości

Szosa do 18 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, obecnie jeżdżę na gravelu Unibike Geos, i szukam teraz szosy endurance do około 18 tys. Zależy mi na komfortowej pozycji, karbonowej ramie, dobrym wykonaniu, oraz elektronice.

W oko wpadły mi

-Giant Defy Advanced 1 2024

-Trek Domane SL 6 Gen 4 trochę przekracza budżet, ale czy warto? Bo jest dużo droższy niż Giant

-Pinarello X1 bez elektroniki, ale też przykuwa uwagę

-Specialized Roubaix

-Merida SCULTURA 6000

-Scott Addict 20

-Bianchi INFINITO XE

-Cannondale Synapse Carbon 2 LE

 

 

Chyba najbardziej przemawia do mnie Giant. Która z marek ma najlepsze wykonanie, ogólnie gwarancji itp. Która jest warta polecenia? ?

 

Czekam na porady i pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza

Jaki rozmiar? Bo mój młody będzie sprzedawał swoje dwie klubowe szosy rozmiar 54, szwajcarskiej firmy ARC8, Escapee DB.
Ultegra Di2 12-rzędowa. Koła Mavic. Cena 15k. Pomiar mocy do dogadania. Waga trochę poniżej 8 kg z pedłałami, koszyczkami, uchwytem na Garmina i czujnikiem Garmina. Więc jakieś 7,5 goły tak jak zwykle podają producenci.

Nie jest to szosa endurance ale jest stosunkowo wygodna i ma zoptymalizowane profile pod względem aero. Produkowana na Tajwanie. Firma gości którzy pracowali w BMC i Santa Cruz. Rzeczywiście dobra jakość karbonu w przeciwieństwie do BMC. 

372839932_693399288787794_7501135357673893381_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=V3l1psGLTYwAX_lH1S8&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=03_AdR9Desg7BW5bxn6An6L-3UpgToR4BFgY-DbRlw06ExwQg&oe=6546845F
 

Odnośnik do komentarza

Co do tych które opisałeś.

Giant Defy. Przyzwoita szosa endurance bez fajerwerków. Dobra jakość karbonu. Spychologia gwarancyjna.
Trek Domane. Bardzo wygodny rower. Testowałem. Bierze bardzo szerokie opony 38 mm. Niestety niska jakość karbonu. Podobnie jak Canyon. Oba produkowane w chińskiej fabryce Quest Composite Technology. Obaj producenci bardzo często się pojawiający się w firmach naprawiających karbon razem z przereklamowanym BMC. Zwykle bardzo dobre podejście do gwarancji.
Pinarello. Mega przereklamowana firma. Kolega mechanik składał ostatnio jakiś najwyższy model, gdzie sama rama kosztowała 28k. Napisał mi że od środka słabo to wygląda.
Spec Roubaix. Razem z Domane stanowią Gold Standard rowerów endurance. Posiadam starszy model. Ja i moich 5 kumpli jeździmy na Roubaix. Nasz kumpel zajął nawet drugie miejsce na nim w półterenowym wyścigu Wisła 1200 :) Najwyższa jakość karbonu. Produkowany w tajwańskiej fabryce Topkey. Mega wygodny. Natomiast ma sens tylko model z Future Shock 2.0. FS 1.5 jest do dupy. Zwykle bardzo dobre podejście do gwarancji.
Merida Scultura. Dobra jakość karbonu. Coś tam Merida rzeźbiła w kierunku endurance ale to zawsze była szosa race. Natomiast widzę po geometrii że jest to inna rama niż wyścigowa Scultura i ma inne geo. Brak feebacku odnośnie modelu endurance. Race był ok ale kolega miał pęknięcia zmęczeniowe karbonu. Merida wymieniła ramę co jej się chwali.
Merida i Giant są to jedne z dwóch największych fabryk na świecie. Są świetne w produkcji. Natomiast ich działy R&D trochę odstają od topowych producentów. Szczególnie jeśli chodzi o szosy endurance. Ale są to bardzo przyzwoite rowery.
Scott bardzo dobra jakość karbonu. Ale jakoś mało kto ujeżdża i nie mam feedbacku. Zwykle dobre podejście do gwarancji jeśli chodzi o samą ramę.
Bianchi kolejna przereklamowana włoska firma. Niska jakość karbonu. Łamiące się widelce i ramy. 
Cannondale bardzo dobra jakość karbonu. Innowacyjny producent. Tylko często drogie te innowacje i nietrzymanie się standardów. Mało kto ujeżdża więc słaby feedback ale Synapse był zawsze ceniony. Spychologia gwarancyjna. Gwarancja w Czechach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...