Skocz do zawartości

Jaki rower pod przełaj i gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam czegoś co moze nadać się zarówno pod przełaje jak i gravel. Obecna szosa Romet Huragan Disc może wciśnie opony 32 dlatego szukam kolejnego roweru bo w sumie nie chciałbym męczyć tego w takich złych warunkach:)

Na oku mam 

- nowy Romet Boreas 2 -grx hydraulika 

- nowy Kellys Soot 50 -grx hydraulika 

- używany SPECIALIZED DIVERGE tiagra i tylko tarcze mechaniczne 

Głównie co mi przeszkadza w tym specu to te mechaniczne tarcze, słyszałem od przełajowcow że tylko hydraulika. Nie jeździłem w terenie i tym bardziej na mechanice dlatego nie wiem czy jest sens pakować się w tego speca 

Odnośnik do komentarza

Od kolegów którzy ścigają się w przełajach wiem że wszyscy mają napędy 1x, żeby nie zabijała się błotem przednia przerzutka i szytki na karbonowych stożkach bo łatwiej się je wyciąga z błota. Ale to nie ten poziom cenowy.

Ja kupiłem używanego Speca Crux bez tarcz i włożyłem do niego Tiagrę oraz hamulce v-brake (bo miał canti). Hamowanie w suchych warunkach jest bardzo dobre. W mokrych jak wiadomo klocek musi wytrzeć obręcz i jest upośledzone.

Hamowanie na tarczach mechanicznych typu TRP jakie są stosowane w niskich modelach Diverge jest raczej słabe. 
Ramy takie jak Romet Boreas czy Kellys Soot są ciężkie i niezbyt dobrej jakości.
Jeśli zamierzasz się ścigać w przełajach, sugeruję używaną przełajówkę taką jak Crux E5 mającą lekką i bardzo dobrą ramę. Maksymalnie wchodzi do niej opona 42 mm z przodu, 38 mm z tyłu. Jak wiadomo w wyścigach przełajowych, maksymalna dopuszczalna szerokość opony to 33 mm.
Najlepiej hamujące hamulce tarczowe mechaniczne to półhydrauliczne TRP Hy-Rd ale na linkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...