Skocz do zawartości

Standard mocowania przerzutki tylnej


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, IgorK napisał(a):

Dzień dobry,

w moim rowerze MTB  z tyłu zamontowana jest przerzutka 9s Shimano RD-M592. Dokręcana jest do śrubą haka. Czy nowoczesne przerzutki opisywane jako mocowanie typu "Direct Mount" są kompatybilne tj. dokręcane do haka? A może do specjalnego haka? Na czym polega to cudowne "Direct 

Proszę, wpisz w przeglądarkę, " rowerowe porady 

RODZAJE MOCOWAŃ PRZERZUTKI PRZEDNIEJ I TYLNEJ

AUTOR: Łukasz Przechodzeń "

Autor klarownie wykłada różnicę w mi też i pomiędzy dwoma systemami montażu.

Dodam, że w swoim marinie MTB miałem nidrewno jeszcze inny sposób montażu przerzutki, - Flat Mount - który jest zastrzeżony dla rowerów szosowych. Oprócz efektu wizualnego,  nie odzywałem jakichś specjalnych korzyści w użytkowaniu. przypuszczam, że producent dysponował określoną ilością ram szosowych/ gravelowych , które musiał wykorzystać. Zrobił to wkladając je do segmentu MTB. 

Edytowane przez ram
.
Odnośnik do komentarza

DirectMount to już zaszłość historyczna. Dwie generacje przerzutek Shimano MTB bywały z tym zgodne (np. M610, 615, 675, 781, 785, 795, 6000, 7000, 8000 i 9000). O ile przerzutkę z wymienionej grupy można było przystosować do pracy z hakiem DM czy zwykłym to sam hak był zgodny tylko z przerzutką DM. Nowych przerzutek (Mx100) nie da się zamontować na haku DM.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...