Skocz do zawartości

Jak wpisać obwód koła w inch ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę wpisać rozmiaru w milimetrach: 2230 (znalazłem w tabelce w internecie), tylko w calach - inch. Nie wiem jak to przeliczyć/wpisać aby było poprawnie. Rozmiar koła to: 28x1.6 , 700x40C. W ustawieniach jest wybór od 1.0 do 9 z czym od 1.0 jest do 3.1 i od razu przeskakuje do 5,6,7,8,9 i od początku czyli 1.0. Jak to poprawnie ustawić ?

Odnośnik do komentarza

Jest dokładnie tak jak podałem czyli od 1.0 do 3.1 a następnie 5,6,7,8,9. Przedział liczbowy od 1.0 do 3.1 wygląda tak, że liczba główna przed kropką jest duża, natomiast ta po kropce mniejsza i jest w prawym górnym rogu przy tej liczbie głównej, co przypomina potęgi z matematyki. Liczby od 5 do 9 też są "potęgami" i nie ma już przy nich liczb dziesiętnych - po kropce. Opisałem to najdokładniej jak tylko potrafiłem. Ustawiłem na 2.8 ze względu na 28 calowe koła. Może podjadę w tygodniu do krossa i się spytam o co z tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...
Dnia 4.07.2016 o 19:11, mateusz19 napisał:

Jest dokładnie tak jak podałem czyli od 1.0 do 3.1 a następnie 5,6,7,8,9. Przedział liczbowy od 1.0 do 3.1 wygląda tak, że liczba główna przed kropką jest duża, natomiast ta po kropce mniejsza i jest w prawym górnym rogu przy tej liczbie głównej, co przypomina potęgi z matematyki. Liczby od 5 do 9 też są "potęgami" i nie ma już przy nich liczb dziesiętnych - po kropce. Opisałem to najdokładniej jak tylko potrafiłem. Ustawiłem na 2.8 ze względu na 28 calowe koła. Może podjadę w tygodniu do krossa i się spytam o co z tym chodzi.

Udalo Ci sie to rozgryzc? Mam ten sam problem i nie moge ogarnac

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...