Skocz do zawartości

Czy to dobry e-bike dla mnie ??


Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry

 

Zastanawiam się nad kupnem tego roweru

https://electofun.pl/rowery-elektryczne/2752-8324-rower-elektryczny-funbike-randan-19-2023.html#/11-kolor-czarny/65-rozmiar_ramy-m_l

 

Mam znaczącą nadwagę 120 kg przy 172 cm wzrostu. Szukam roweru na dojazdy do pracy i z powrotem (ok 15 km w jedną stronę) i być może jakieś krótkie wypady w lekki teren. O ile do pracy mam w większości z górki to z powrotem 15 km pod górkę nie dam rady - przynajmniej nie codziennie

Pytanie

1. Czy nie jestem za ciężki na ten rower??

2. Czy to w ogóle rower warty zainteresowania. Czy jest generalnie przyzwoity i czy nie jest zbyt drogi jak na swoje podzespoły, ew czy w tej cenie da się kupić lepszy model z gwarancją w Polsce. (Funbike jest Polską firmą a electofun ma salon w Gdańsku w którym mieszkam)

 

Odnośnik do komentarza

Ciężko powiedzieć, czy wytrzyma, na równy teren nie powinno być problemu, w teren zakładam, że rower klęknie. Na pewno amortyzator tam nie będzie przeznaczony na taką masę, koła mogą dość szybko dostać po dupie, a tylnego koła tak o nie wymienisz na proste jak te się popsuje bo siedzi tam silnik. Sam pomysł na elektryka do takiego zastosowania moim zdaniem super na plus i podziwiam. Jeśli Ci budżetu starczy to ja bym szedł w rower z deca:

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-520-27-5/_/R-p-311400

Sztywne osie wytrzymają na pewno większe obciążenie niż wąskie QR, znajomy ma podobnego rockridera, waży koło 100 kg i normalnie na nim skacze w lesie lekkie dropy i ściga się z nami na korzeniach, jeśli rower wytrzymywał takie obciążenie pod Tobą też nie klęknie. Niestety, jest tam sprężyna w rockshocku, w terenie może być za miękka pod Twoją wagę, można wymienić sprężynę na taką, co będzie pasowała do Twojej wagi. Ewentualnie iść w est 900 ale to już 9100 zł, na est 900 mógłbyś od razu ze swoją wagą jechać na trasy enduro bez obawy, że coś nie wytrzyma obciążenia. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-520-27-5/_/R-p-311400

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedz

 

roweru z linku niestety nie ma w moim rozmiarze ?

9100 PLN nie jest poza zasięgiem, jednak na pierwszy e-bike wolałbym coś tańszego. Jeśli się wkręcę to z czasem będę wiedział czego szukam i kupię sobie rower pod siebie a obecny oddam żonie lub córce. 20 lat temu robiłem na rowerze miesięcznie więcej kilometrów niż niektórzy robią samochodem ale od tego czasu postarzałem się o 40 kilo i 12h dziennie spędzam przed komputerem. Szukam czegoś co pozwoli mi znów zacząć i nie skończyć z zawałem po pierwszych próbach ?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, ruad napisał(a):

dziękuję za odpowiedz

 

roweru z linku niestety nie ma w moim rozmiarze ?

9100 PLN nie jest poza zasięgiem, jednak na pierwszy e-bike wolałbym coś tańszego. Jeśli się wkręcę to z czasem będę wiedział czego szukam i kupię sobie rower pod siebie a obecny oddam żonie lub córce. 20 lat temu robiłem na rowerze miesięcznie więcej kilometrów niż niektórzy robią samochodem ale od tego czasu postarzałem się o 40 kilo i 12h dziennie spędzam przed komputerem. Szukam czegoś co pozwoli mi znów zacząć i nie skończyć z zawałem po pierwszych próbach ?

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-mtb-e-st-520-27-5-damski/_/R-p-311573 - wersja damska, różni się siodełkiem, malowaniem i ma krótszy mostek, 

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-900-27-5/_/R-p-168875 - tu jest rozmiar L, trzeba by spojrzeć na geometrię i długość Twoich nóg, ale powinien podejść, 

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-damski-rockrider-e-st-900-27-5-plus/_/R-p-308514 - wszystkie rozmiary ale 300 zł drożej 

To może używany albo wypożycz z decathlonu na 2 dni taki rower? Te decathlonowe jak Ci nie podejdą to łatwiej odsprzedać z mniejszą stratą, możesz więc kupić taki za 9200 zł, pojeździć pół roku i odsprzedać za 8k. Utrata wartości będzie podobna jak w tańszych rowerach. 

Odnośnik do komentarza

Wypożyczenie to dobra opcja - może ją sprawdzę zanim wydam sporo kasy na rower.

 

Nie znam rynku używanych sprzętów. Ale dlatego szukam nowego bo używane z małym przebiegiem są w cenie tak zbliżonej do nowych że aż wydają się nieopłacalnym zakupem. Ten Randan (w poprzedniej nazwie THRON) mogę kupić nowy za 6000 PLN natomiast na aukcjach używany chodzi po ok 5200. Oszczędność 800 PLN nie wydaje mi się wystarczająca zważywszy, że dostajesz sprzęt jednak używany, bez wiedzy jak był eksploatowany i z brakiem gwarancji lub jej krótszym okresem. Skoro ja mam takie podejście to obawiam się że późniejsza odsprzedaż roweru będzie obarczona podobnym ryzykiem. Osobiście nie zapłaciłbym więcej jak 70% ceny nowego za używany po sezonie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja kilka lat temu zaczynałem z podobnej nadwagi bo miałem około 135kg (tyle że jestem wyższy od Ciebie). Kupiłem taniego crossa za 4tyś i szczerze to nigdy nie miałem wrażenia że rower mi się złamie pod tyłkiem a w rok zrobiłem na nim 8 tyś i jeździłem również z dzieckiem w foteliku. Oczywiście mówię tutaj o jeździe po asfalcie. 

Zawsze możesz kupić taniego elektryka który pozwoli Ci tylko dojechać do pracy tak żebyś później miał jeszcze siły pracować a do domu kupić zwykły rower do treningów, zabawy i śmigania w terenie. Na zwykłym rowerze też szybciej zrzucisz kg. Ciało bardzo szybko przyzwyczaja się do wysiłku i przestanie reagować utratą wagi. Na ebike dużo szybciej dobijesz do tej granicy. 

Ebike fajna sprawa do dojazdu do pracy, ale jeśli masz możliwości to może lepiej nie ładować całego budżetu w ebike tylko kupić drugi zwykły rower (jak już będziesz pewny że to dla Ciebie).

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...