Skocz do zawartości

Licznik rowerowy (200-250 zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić jakiś przyzwoity licznik bezprzewodowy w budżecie 200-250 zł?

W oko wpadł mi model 14.16 z Sigmy https://www.goride.pl/liczniki-bezprzewodowe/sigma-licznik-bc-14-16-bezprzewodowy

Nie mam żadnego doświadczenia z modelami bezprzewodowymi, także jeśli macie coś godnego polecenia w tym budżecie to śmiało. W starym rowerze mam Sigmę 12.12 i poza tym, że przetarł się kiedyś kabel i trzeba było wymienić stację dokującą nie było w sumie żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.05.2023 o 15:12, artvandelay napisał(a):

Czy możecie polecić jakiś przyzwoity licznik bezprzewodowy w budżecie 200-250 zł?

W oko wpadł mi model 14.16 z Sigmy https://www.goride.pl/liczniki-bezprzewodowe/sigma-licznik-bc-14-16-bezprzewodowy

Może i w miarę fajny licznik ale akcesoria obsługuje raczej tylko z środowiska Sigmy więc nie połączysz go z innymi czujnikami.

23 godziny temu, kamilo941 napisał(a):

Polecam CYCPLUS M1, u majfrendow poniżej 100zl, bateria długo trzyma, GPS daje radę, można pobierać trasy np na strave.

9 godzin temu, mike21 napisał(a):

Cycplus m1 dzisiaj chyba ostatni dzień wyprzedaży ma i można wyszukać na ali w okolicy 70zł.

Wiem o nim tylko tyle, że istnieje i jest dość popularny. Chwilę temu wpadł mi wizualnie w oko i miałem nad nim dumać ale o tym później bo powoli wchodzimy w liczniki IgpSport.

W dniu 15.05.2023 o 15:21, Wujgregor napisał(a):

Też nie głupia opcja. Jest też wersja S ale nie wiem czym się różnią.

Moja przewodowa Sigma zwykła (bez GPS) odmówiła posłuszeństwa tzn. wyświetlacz żyje ale nie ma odczytów z czujnika. Być może padł czujnik, podstawka. W każdym razie zacząłem dumać powoli nad nowym licznikiem no i kusił mnie cenowo Cycplus. Po małej przerwie wskoczył do puli IgpSport BSC100S. Międzyczasie powoli sobie czytając osiągnąłem kolejny etap wtajemniczenia, że fajny ten GPS bo nie trzeba kabelka i niby czujnika do prędkości ale GPS jest mniej szybki i dokładny np. pod drzewami czy to w gęstszej, wysokiej zabudowie a nawet chmury mogą osłabić sygnał więc dobrze mieć czujnik do prędkości i apetyt rośnie by mieć też do kadencji. O czujnikach później.
Najwięcej opinii pozbierałem z strony pepper (ludzie linkują tam różne promocje i komentują, opiniują) a wcześniej obejrzałem film o innych modelach i złapałem chcice. Bez większego wnikania wyszło przynajmniej dla mnie że IgpSport BSC100S będzie deko droższy (wyhaczyłem go na AliExpres za niecałe 100zł z podstawowym uchwytem. Teraz częściej bywa za powyżej 110 zł. Planuję latarkę do roweru z uchwytem pod latarkę i licznik na wysięgniku) ale lepszy. Ma dobry GPS o sporym zakresie odpytywanych satelitów GNSS (GPS, GLONASS, BejDou, GALILEO, QZSS) a wiele innych liczników korzysta często tylko z dwóch i lubią gubić sygnał. Należy pamiętać, że to licznik bez nawigacji nawet po tzw. kresce. On tylko zapisuje przejechany ślad GPS i trochę parametrów jazdy. Nie wiem jak określa wysokość ale raczej niestety bez barometru więc wysokość pewnie będzie niedokładna tylko na podstawie GPS lub danych z serwisów mapowych na które wyślemy swój ślad. Do tego posiada nowszy port USB-C. USB-C jest obecnie standardem w nowych urządzeniach np. telefonach. Niby nic ale mniej pitolenia z kablami, ładowarkami. Posiada Bluetooth ... producent pisze o wersji 5 a chińscy sprzedawcy o wersji 4 czasem 4.2 Jak jest naprawdę nie wiem. Nowsza wersja ma po prostu np. mniejsze zużycie energii. O wadach mało co mi wiadomo bo mało o tym piszą a licznik dojdzie do mnie początkiem czerwca. Z wad ponoć nie można sobie skopiować danych przez kabelek. Pamięć urządzenia niby nie jest widoczna dla np. komputera. Może to zmieniono lub zmienią ale obecnie przyjmijmy, że nie można bo za tani i nie ta półka modelowa. Jedna z opinii na Ali mówiła, że nie tak do końca można sobie poustawiać to co i jak chcemy by się wyświetlało na wyświetlaczu. Podświetlenie jest. Nie wiem czy można zmieniać jego intensywność i świeci cały czas. Można niby ustawić godziny świecenia. Niektórzy narzekają, że nie podoba im się sterowanie fizycznymi przyciskami. Ogólnie najlepiej obsługiwać a bardziej konfigurować ten licznik za pomocą aplikacji z poziomu telefonu czyli pobierać nagrane ślady GPS, poustawiać ekran itp. Licznik może wysyłać dane na Strave i do własnej aplikacji. Licznik gdy jest sparowany z telefonem w przypadku nadejścia rozmowy telefonicznej pokaże tylko symbol słuchawki więc nie widzimy kto dzwoni. Nie wiem czy informuje o nadejściu np. sms-a. Bywa, że telefon mamy poza zasięgiem rąk, wzroku. W tym przedziale cenowym przynajmniej wiemy, że coś dzwoni. Do tego niestety są droższe modele.

Jeżeli ktoś szuka w miarę taniego, bezprzewodowego licznika z zapisem śladu GPS to po krótkim, pobieżnym szukaniu obecnie wspomniany Cycplus oraz IgpSport (kilka modeli ale już technicznie starszych). Może jeszcze Magene czy jakieś inne. Chwilę temu i drożej bodaj Bryton, Wahoo.

7 godzin temu, Bonnum napisał(a):

Fajny licznik. A swoją drogą wie ktoś jakie czujniki kadencji od myfriendow do niego pasuje? 

Np ten? 

https://a.aliexpress.com/_m0Pn69I

 Jeżeli licznik obsługuje Bluetooth oraz ANT+ to praktycznie każdy zgodny czujnik. Co do ANT+ to wiele telefonów też go obsługuje a producent o tym nie pisze. czasem wystarczy pobrać jakąś aplikację do ANT+.

Na wspomnianym pepperze z tanich a dobrych czujników poleca się Magene S3+. Są też pod innym brandem (nazwą) Geoid ale ktoś pisał, że Geoid mu nie wyświetlał w telefonie stanu naładowania baterii. Czy są jakieś większe różnice oprócz nazwy nie wiem. Jeszcze nie kupiłem bo ceny poszły w górę a chcę przysępić na Ali za około 40 zł a nawet niżej. Historycznie w marcu były promocje za 28zł. Gdy są w bardzo niskiej cenie to sprzedają jedną sztukę na konto.

Te Xoss i inne podobne, nie mam informacji oprócz tego że potrafią różnie działać. Niektóre z tych czujników np. Magene mogą zamiennie pełnić funkcję czujnika prędkości lub kadencji. Wiadomo zmieniamy miejsce zamocowania. Szybkie wyjęcie i ponowne włożenie baterii zmienia ich tryb pracy. Być może w Xoss-ach jest fizyczny przełącznik pod klapką, baterią. Trzeba poszukać informacji. Czasami w czujnikach bywają problemy z zmianą trybu pracy. Bywa, że czujnik może mieć problemy z połączeniem z jakimś telefonem, rzadziej z licznikiem. Warto robić aktualizacje oprogramowania czujnika. Popularne są też czujniki Cycplusa. Gdy są z nimi problemy to częsta praktyka by wymienić baterie po zakupie. Czujniki często mają małą diodę która się świeci podczas konfigurowania, rozpoczęcia pracy a potem gaśnie. Kolor świecenia jest zależny od trybu pracy.

Jeżeli ktoś ma czas, nie obawia się podwyżek a może i chce wydać więcej to z nawigacją jest model BSC200 a czas po to bo ma wejść model 300 z kolorowym wyświetlaczem i lepszymi opcjami. W Polsce nie jest jeszcze dostępny. Może model 200 stanieje.  

Odnośnik do komentarza

Już nie mogę edytować poprzedniego wpisu. Xoss-y przynajmniej te z linkowanej oferty to na sztywno pełnią tylko jedną funkcję zgodnie z opisem. Trochę podobne Coospo mogą pracować w różnych trybach. Trzeba czytać opisy a w przypadku opisów od majfrendów lepiej szukać potwierdzenia informacji pisząc do nich jak i szukać w innych źródłach. Te ich oferty to często wymagają najpierw solidnego przyjrzenia się bo na obrazkach jedno, w specyfikacji drugie a w opisie trzecie. Ceny często się zmieniają, a po zalogowaniu niejednokrotnie znowu no i na obrazku wypasiona wersja w super cenie a okazuje się że zdjęcie z bogatszej wersji a w tej cenie kupujesz najprostszą lub np. etui i ochronę na ekran a nie licznik.

Jeżeli się kupi licznik z dobrym odbiornikiem GPS i porusza w terenie przyjaznym do odbioru sygnału, względnie nie potrzebuje super aktualnych i precyzyjnych wskazań to wystarczy sam licznik. Ewentualnie na początek można kupić jeden czujnik który ma możliwość zmiany trybu pracy to wtedy prędkość mamy z GPS a czujnik może nam wskazywać kadencję. Później można decydować co dalej. Szosowcom, asfaltowcom styknie GPS a MTB, leśnicy, górale, tunelowcy już bardziej potrzebują czujnika prędkości.

Są też różne niuanse jedno to ilość używanych systemów GPS a druga to ilość aktywnych kanałów, częstotliwości odczytów itd.

Czasami można kupić całkiem niezłe modele Sigmy z dobrymi parametrami na rynku wtórnym które łączą się po ANT+
Jest tego wszystkiego trochę na rynku i trzeba się czasem trochę nadłubać po sieci bo recenzje jak i opisy, opinie wiele niuansów mniej lub bardziej dla kogoś istotnych pomijają bo i wielu zwykłym użytkownikom nie są potrzebne. Nikt się nie będzie chwalił, że pomiar wysokości jest z GPS a nie barometru. Niektóre liczniki mają skopane wskazania nachylenia. Komuś może bardzo brakować barometru do pomiaru wysokości ale jeszcze o tym nie wie. Niektóre pomiary z samego GPS mogą niewystarczające i obarczone błędem. Ziemia nie jest płaska (równa) więc odległości, wysokości mogą mieć czasem spory rozrzut. Dobrze jest też poczytać, pooglądać coś o innych modelach bo można się więcej dowiedzieć i ominąć wpisy fanatyków tego co mają. Dodatkowe niuanse to działanie i skutki auto pauzy, funkcji start stop. Sposób zapisu danych, możliwości kontynuowania zapisu śladu.

S81bcf8e0d34d4b7e83973b5c448650485.jpg

Tu można sobie zwrócić uwagę na zakresy. Model czujnika S314 to dla mnie model widmo którego nie widziałem. Może to po prostu finalnie nowsza wersja pod oznaczeniem handlowym poprzednika S3+ gdzie już jest Bluetooth 5 ale co się realnie kupuje - brak danych a może sam S3+ został zmodyfikowany bo na zdjęciach (renderach) S314 ma inny kształt i mocowanie. Niektóre czujniki szarpią, zrywają już przy 60 km/h ale mało kto tak zasuwa nawet z górki.

Wcześniejsze wersje licznika Cycplus M1 miały błyszczący ekran a nowsze mają matowy by nie odbijać światła oraz już USB typu C (na obrazkach bywa starszy typ mikro USB).

 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, mike21 napisał(a):

BTW: obecnie Cycplus M1 ma złącze USB-C.

 

9 godzin temu, grzegorz75jan napisał(a):

Wcześniejsze wersje licznika Cycplus M1 miały błyszczący ekran a nowsze mają matowy by nie odbijać światła oraz już USB typu C (na obrazkach bywa starszy typ mikro USB).

Dziś zrobiłem zamówienie na dwa czujniki Magene S3+. Razem wyszło 73,74 zł z przesyłką. Za jakiś czas gdy trafię na większą obniżkę to kupię jeden na zapas.
Na okazje trzeba polować w obłędnych ofertach ostatnio około godziny dziewiątej a czasem w innych zakładkach promocyjnych. Parę akcesoriów wymienionych w wątku też miało fajne ceny. Na upartego około 50 zł za czujnik czy 100 zł za licznik to też nieźle względem naszych cen krajowych. Xoss był po 22,83 zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...