Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze rozmiaru opon


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym wymienić opony w moim starym trekkingu Folta. Obecnie na dętkach jest taki rozmiar: 700-38c (38-622).

Opony bardzo dobrze sprawowały się na asfalcie, jednak w lesie była masakra. Chciałabym dać możliwie szerokie, gdyż rower będzie wykorzystywany teraz przez córkę na dojazdy do jeziora leśną scieżką, miejscami piaszczystą. Jaki rozmiar mogę tam wstawić i może jakiś konkretny rodzaj opony polecicie mi?

Odnośnik do komentarza

No niestety nie wywróżymy :) Jest duża szansa że wejdą opony 42 mm. Takie są teraz popularne w gravelach. Jakie konkretnie chyba nie podpowiem bo gravele trochę nie moja bajka. Jeżdżę nim tylko do dentysty i nad jeziorko i po bułki :) Mam w gravelu opony Specialized Pathfinder Sport 42 mm. Natomiast chyba dobre byłyby opony co mają w miarę gładki środek i trochę więcej bieżnika po bokach. Np. Schwalbe Hurricane. Albo bardziej agresywna ale dobrze się tocząca Kenda Small Block. 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, jajacek napisał(a):

No niestety nie wywróżymy :) Jest duża szansa że wejdą opony 42 mm. Takie są teraz popularne w gravelach. Jakie konkretnie chyba nie podpowiem bo gravele trochę nie moja bajka. Jeżdżę nim tylko do dentysty i nad jeziorko i po bułki :) Mam w gravelu opony Specialized Pathfinder Sport 42 mm. Natomiast chyba dobre byłyby opony co mają w miarę gładki środek i trochę więcej bieżnika po bokach. Np. Schwalbe Hurricane. Albo bardziej agresywna ale dobrze się tocząca Kenda Small Block. 

Jacku, to skąd się tego dowiedzieć? Metodą prób czy gdzieś to powinno być napisane? Instrukcji do roweru mogę nie mieć, bo stary jest.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, liftlodz napisał(a):

Zmierz ile masz miejsca pomiędzy obecną oponą a rurkami i będziesz wiedział co Ci się zmieści.
Musi być minimum 2mm luzu.

2 mm to trochę mało. Zalecane jest 4 mm, szczególnie w rowerze bez sztywnej osi.

@Nimia Jak zrobisz zdjęcie tylnego koła do góry nogami po położeniu roweru na siodełku i kierownicy to będziemy mogli coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...