Skocz do zawartości

Garmin Edge 530 będzie dobrym wyborem?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej po prostu kupić fenixa? Jeśli ktoś używa komputerka treningowo, wrzuca ślady gpx to można wrzucić nakładkę do zegarka na kierownicę a później zegarek robi wszystko to, co taki licznik. Fenix wygrywa baterią, przy podłączonych czujnikach i telefonie taki fenix 6x pro trzyma w ciągłej nawigacji ponad 50 godzin. Mając teraz 50% bateri na fenixie z włączonym pomiarem pulscu co sekundę przy uruchomieniu treningu na rower podaje mi, że może działać przez kolejne 33 godziny. Tutaj również ant +, bluetooth, możliwość słuchania muzyki i mapy całej europy wgrane. Ale raczej kiepsko się sprawdza jeśli chcemy wyszukać jakieś stacje, często jednak korzystam z wgranych map aby zobaczyć na oko jak mam jechać i gdzie są drogi. 

Odnośnik do komentarza

Z forum garmina:
"Results of my Edge 1030 - v 11.0:

Indoor Activity at about 20°C:   8% per hour  (backlight ever on at 30%)

Outdoor Activity at about 0°C:  30% and more per hour  (backlight ever on at 80% - unintentionally)

What is noticeable with the outdoor activity: First minutes the device was still at room temperature - the battery consumption was as usual. But as soon as the device cooled down to 0°C, consumption rose to 30% and more per hour."

To się zgadza z moimi obserwacjami. Latem mój Edge 1000, wytrzymuje do 10-11h. Zimą 7-8h.



Wygląda na to że zużycie baterii można przeanalizować za pomocą pliku FIT, np w aplikacji Fit File Repair Tool.

ColdDeviceBattery1.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Oskarr napisał(a):

Nie lepiej po prostu kupić fenixa? Jeśli ktoś używa komputerka treningowo, wrzuca ślady gpx to można wrzucić nakładkę do zegarka na kierownicę a później zegarek robi wszystko to, co taki licznik. Fenix wygrywa baterią, przy podłączonych czujnikach i telefonie taki fenix 6x pro trzyma w ciągłej nawigacji ponad 50 godzin. Mając teraz 50% bateri na fenixie z włączonym pomiarem pulscu co sekundę przy uruchomieniu treningu na rower podaje mi, że może działać przez kolejne 33 godziny. Tutaj również ant +, bluetooth, możliwość słuchania muzyki i mapy całej europy wgrane. Ale raczej kiepsko się sprawdza jeśli chcemy wyszukać jakieś stacje, często jednak korzystam z wgranych map aby zobaczyć na oko jak mam jechać i gdzie są drogi. 

Mam właśnie Fenixa 6pro, używam od około roku. Jednak trochę nie wyobrażam sobie używania go na kierownicy jako navi, głównie ze względu na malutki rozmiar tarczy. Czas pracy na baterii jak najbardziej na plus, wystarczyłoby dokupić uchwyt i jakiś pas do pomiaru tętna  bo nic więcej mi nie potrzeba- nie trenuję, więc też dość budżetowo pozytywna opcja. Jeżdżę typowo rekreacyjnie dlatego stąd moje obawy co do egde 530, że jest to zbyt treningowe urządzenie i będzie się gryzło z zegarkiem na ręku. 

Odnośnik do komentarza

u mnie jest fenix 6 x pro, mam trochę większą wersje, na nadgarstku wygląda trochę groteskowo ale na kierownicy wszystko dokładnie widać ? Wystarczy dokupić adapter do wpięcia w mocowanie pod licznik i lecisz. Spróbuj na początku z zegarkiem, ja jestem bardzo zadowolony z nawigowania nawet przy jeździe mtb po lesie, gdzie masz wiele rozjazdów jestem w stanie dokładnie i szybko stwierdzić w którą stronę jechać. 

Odnośnik do komentarza

A jaki sens jest włączać podświetlenie na stałe? Nie po to 530 ma czujnik światła żeby z niego nie korzystać. Moje zużycie baterii przy 3 czujnikach, podświetleniu na auto (czyli przez 99% jest wyłączone w dzień) i telefonie po BT to max 5-6%/h

Stacje benzynową to łatwiej i szybciej znajdzie się na telefonie

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Oskarr napisał(a):

u mnie jest fenix 6 x pro, mam trochę większą wersje, na nadgarstku wygląda trochę groteskowo ale na kierownicy wszystko dokładnie widać ? Wystarczy dokupić adapter do wpięcia w mocowanie pod licznik i lecisz. Spróbuj na początku z zegarkiem, ja jestem bardzo zadowolony z nawigowania nawet przy jeździe mtb po lesie, gdzie masz wiele rozjazdów jestem w stanie dokładnie i szybko stwierdzić w którą stronę jechać. 

Mój błąd, też mam 6x pro. Tak rzadko zdejmuję go z nadgarstka, że zapomniałem pełnej nazwy która jest na odwrocie ? 

Mógłbyś pokazać, ewentualnie podesłać jakiego adaptera i uchwytu używasz? Bo jak szukam, to wyskakuje mi sto różnych rzeczy i nie jestem pewny co jest co. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.05.2023 o 14:33, iampapryk napisał(a):

Mój błąd, też mam 6x pro. Tak rzadko zdejmuję go z nadgarstka, że zapomniałem pełnej nazwy która jest na odwrocie ? 

Mógłbyś pokazać, ewentualnie podesłać jakiego adaptera i uchwytu używasz? Bo jak szukam, to wyskakuje mi sto różnych rzeczy i nie jestem pewny co jest co. 

Zapomniałem odpisać. 
Brak opisu.
 

Tak to u mnie wygląda. Dużo osób wrzuca zegarek na kierownicę, ja mam mocowanie do przedłużki pod garmina pod kierownicą, ale ze względu na montaże numerów startowych montaż w tym miejscu odpada. Lepiej też widać co się dzieje jak mam zegarek na kierownicy, ale startując w XCM gdzie mam wyścigi po 80 km przydaje się zostawić wolną kierownicę aby móc sobie złapać kierownicę na środku i trochę zbić opory powietrza. 

Brak opisu.

Tu przykład jak to wygląda z mocowaniem na kierownicy. Na wyścigach XC mam licznik wrzucony na kierownicę bo by nie było czasu patrzeć na ramę. 

Brak opisu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...