Skocz do zawartości

Wymiana całego napędu + supportu / kompatybilność


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Proszę o informację czy do poniższego roweru da się bez problemu wrzucić napęd 1x12 obojętnie czy sram czy Deore Shimano. Czy to wszystko jest ze sobą kompatybilne? Da się to zrobić? Czy piasty kół to przyjmą? Bo kół nie chcę zmieniać.

Wyjaśnienie dla tych, którzy nie czytali mojego wątku o zakupie nowego roweru skrót: Potrzebuję szybko kupić rower MTB, który nie istnieje, czyli muszę go sobie złożyć. Nie interesują mnie crossy, trekingi, miejskie itp. z powodu terenu po którym lubię jeździć. Z powodu problemów z biodrem i plecami (nie wnikajmy, dla chętnych cały wątek link* na końcu) muszę:

1. Kupić ramę wyłącznie CUBE w wersji damskiej Acces WS. (Brak sztywnych osi ???) Serio, byłem, mierzyłem nic innego nie wchodzi w rachubę, reach 400mm (max 420), rura podsiodłowa 470 (min 450), stack min 630mm

2. Zmienić mostek na bardzo krótki i wysoki, być może też kierowcę na taką z wysokim wzniesem.

3. Skrócić ramiona korby do 165mm

4. Mieć lekki rower, ale nie chodzi o jazdę, tylko przenoszenie, wnoszenie do mieszkania itp 

5. Nie muszę, ale chcę mieć porządny amortyzator powietrzny. Nie Judy Silver, tylko Reba no ew Judy Gold.

6. Nie zależy mi na prędkości, nie chcę na razie dobrych kół. Może kiedyś.

Nie stać mnie na złożenie tego dziś, ponieważ mam inne wydatki, więc kupię najtańszy CUBE ACCESS WS (to damski rower) i zmienię od razu mostek i być może kierownicę.

Co roku będę bez większego wysiłku wkładał ok 2 tys zł w rower, przez dwa lata zmienię więc amor i cały napęd. To będzie prezent urodzinowy ode mnie dla mnie. Wiem że wyjdzie drogo, ale trudno.

Dane techniczne roweru:

RAMA Aluminium Lite, AMF, Double Butted, Internal Cable Routing, Tapered Head Tube, Flat Mount Brake, SIC Mount, FM Kickstand Mount

WIDELEC SR Suntour XCT Disc, 100mm, Lockout

UKŁAD HAMULCOWY Clarks M2, Hydr. Disc Brake, PM/PM (160/160)

TYLNA PRZERZUTKA Shimano RD-M360, 8-Speed

PRZEDNIA PRZERZUTKA Shimano FD-M315, Top Swing, 31.8mm Clamp

MANETKI Shimano SL-M315, Rapidfire-Plus

KORBA Shimano FC-M315, 36x22T

KASETA Shimano CS-HG31, 11-34T

ŁAŃCUCH KMC Z8.3

PRZEDNIA PIASTA CUBE Alloy Light, QR, 6-Bolt

PIASTA TYLNA CUBE Alloy Light, QR, 6-Bolt

OBRĘCZE CUBE ZX20, 32H, Disc

OPONY Schwalbe Smart Sam, Active, 2.25

MOSTEK CUBE Performance Stem Pro, 31.8mm

KIEROWNICA CUBE Rise Trail Bar, 680mm

SZTYCE PODSIODŁOWE CUBE Performance Post, 27.2mm

ŁOŻYSKA STEROWE CUBE FPH868, Top 1 1/8", Bottom 1 1/2", Semi-Integrated

WAGA 14,1 kg

 

*Dla ciekawych link do mojego wątku o zakupie: https://roweroweporady.pl/f/topic/10077-mtb-29-mało-agresywna-geometria-do-no-właśnie-ile-trzeba-wydać/

Odnośnik do komentarza
  • Bonnum zmienił(a) tytuł na Wymiana całego napędu + supportu / kompatybilność

Shimano 12s nie wlezie na bębenek piasty. Jedynie jakieś ułomne SRAM NX/SX... tylko tam kaseta zaczyna się od 11T więc głównej zalety 12s (rozpiętość) brak. IMHO taniej i lepjej cały napęd 11s od shimano: kaseta i przerzutka m5100 a korba m7000-1, kombinowana M5100 albo innego producenta z prawidłowym do tego roweru offsetem 6mm.

Nie mniej jednak rozważ nabycie gotowego (docelowego) roweru na raty.

Co do masy to wsadzajac rębę (wymiana piasty) i cywilne gumy 29x2.2 i tak wyjdziesz grubo poanad 12kg.

Zakładam, że przymierzałeś się do tego roweru, nie zawadzasz stopami o przednie koło, kolanami o kierownicę i nie będzie ci przeszkadzalo przesunięcie środka cieżkości do tyłu.

Odnośnik do komentarza

@mike21

2 godziny temu, mike21 napisał(a):

Nie mniej jednak rozważ nabycie gotowego (docelowego) roweru na raty.

Niestety, taki rower po prostu nie istnieje. Porządne rowery są na porządnych ramach, a nie takich dziwnych jakich potrzebuję.

Do tego Cube i masy innych rowerów się przymierzałem i jest to jedyna rama jaka mi pasuje. 

 

@mike21 czyli Shimano 11s i sram  wejdzie na tą piastę bez żadnych problemów i przeróbek?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...