Skocz do zawartości

Amortyzator powietrzny nie tapered, ale na koło 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Temat bardzo podobny jak kolegi @Bonnum, tylko trochę inne założenia.

Chodzi o rower mojej żony (maksymalnie 50kg). Jest to Trek Marlin 5, który był kupiony bo ma piękny kolor ?

Rama rozmiar S z obniżonym przekrokiem i koła 27,5 cala. Główka jest prosta, nie taperowana. Teraz jest tam jakiś Suntour 28mm, skok 100mm, 42 offset i QR.

-Chciałbym wymienić go na jakiś podstawowy model powietrzny i przy wadze mojej żony myślę, że nada się do tego:RS Judy Silver TK, parametry te same co obecny Suntour, tylko grubsze golenie (chodzi mi tutaj o ewentualne zmiany geometrii ramy)

-po przejrzeniu wątku @Bonnum myślę, że spoko byłby też MANITOU Markhor, tutaj nie mogę znaleźć informacji o oofsecie dla rozmiaru 27,5

-wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem czy warty swojej ceny przy wadze riderki około 50 kg. Mianowicie wymiana piasty/kół na takie ze sztywną osią i boostem z przodu i wtedy kupno widelca pod sztywną oś a nie QR. Czy miałoby to w ogóle jakiś sens przy takiej wadze i kołach 27,5???

 

No i dodam, że styl jazdy ani trasy nie są raczej z tych ekstremalnych ?

Odnośnik do komentarza

Należy też podkreślić, że nawet ponadprogranowe serwisowanie nie uchroni cię przed przetarciem tej ozdobnej, czarnej powłoki na goleniach odsłaniając gołą stal, która jest miękka i rdzewieje. To samo dot. RS 35 silver oraz reconów (wszystkich poza gold). To są widelce na sztuki do budżetowych rowerów. Tak jak RS 35 nie powinny nawet występować w sprzedaży detalicznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...