Skocz do zawartości

MTB z napędem 2x i amorem powietrznym


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Upolować coś lepszego z napędem 2x to teraz duża sztuka. Najbliżej jestem Meridy BigNine 500 lite. Wiem, że hamulce słabe, ale to jakoś można popawić. Boję się jednak pressfitu, bo mam złe doświadczenia. Wpadł mi jeszcze w oko Cannondale Trail Sl 4 2x10 Deore że sztywną osią tylko z tyłu, z powietrznym Suntourem, z suportem BSA. Można go mieć za 5 koła. Co o nim sądzicie? Może jakieś inne propozycje? Zaznaczam, że nie chcę, Indiany, Rometa, Krossa ani Rockridera, ani też używek. Trek, Spec, Cube, Giant w swoich wyższych modelach pakuje tylko 1x. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Piwpaw napisał(a):

Jak w tytule. Upolować coś lepszego z napędem 2x to teraz duża sztuka. Najbliżej jestem Meridy BigNine 500 lite. Wiem, że hamulce słabe, ale to jakoś można popawić. Boję się jednak pressfitu, bo mam złe doświadczenia. Wpadł mi jeszcze w oko Cannondale Trail Sl 4 2x10 Deore że sztywną osią tylko z tyłu, z powietrznym Suntourem, z suportem BSA. Można go mieć za 5 koła. Co o nim sądzicie? Może jakieś inne propozycje? Zaznaczam, że nie chcę, Indiany, Rometa, Krossa ani Rockridera, ani też używek. Trek, Spec, Cube, Giant w swoich wyższych modelach pakuje tylko 1x. 

Miałem wyższe pozycje: SE2, SL2. Pozbyłem się ich TYLKO z uwagi, że dojrzałem do napędu x1 a drażnił mnie techniczny blat montażowy nad suportem w rurze podsiodłowej umożliwiający montaż przedniej przerztki. 5 tys za SL 4 to wydaje mi się dużo.Na + jest to, że ma taperowaną główkę umożliwiającą opakowanie sensownego powietrznego uzywan3go  amorka (tylko po co w napędzie x2 ?). Na drugi plus to fajna, dość wyprostowany pozycja umożliwiająca pokonanie 20-30 km bez bólu. I tyle. Nie wróciłbym już do napędu x2 nawet na nizinach. Tak jak niektórzy z forum nie przesiesiedliby się na aluminium, nie mówiąc o stali ( z wyjątkiem liftlolodza) A inni myślą o wejściu w elektryka, co nawet dla mnie, walczącego z ułomnoścismi jest perwersją i wygodą. Ale to moje zdanie. Podsymowując: geo ramy fajna,  marka, taper umożliwiający upgread w przyszłości. 

Edytowane przez ram
Literówka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...