Skocz do zawartości

Kupię damski MTB HT 29", powietrzny amor i napęd 1x11 lub 1x12


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem sceptyczny co do kobiecej turystyki na XC 100 / Explore 540 (ten drugi ma wersję damską).
Na pewno XC 100 jest trudnym rowerem, ma go jedna forumowiczka i cały czas poprawia, zmienia. Jest to na jakimś wątku

Moja żona jeździła ostatnio na XC 500 i rower jej się spodobał, ale na pewno nie na długie, komfortowe wycieczki.

Jeśli chodzi o komfortowe geo i sztywne osie - nie ma takich rowerów za bardzo (bez modyfikacji), ew Explore 540



Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krix napisał(a):

Ja jestem sceptyczny co do kobiecej turystyki na XC 100 / Explore 540 (ten drugi ma wersję damską).
Na pewno XC 100 jest trudnym rowerem, ma go jedna forumowiczka i cały czas poprawia, zmienia. Jest to na jakimś wątku

Moja żona jeździła ostatnio na XC 500 i rower jej się spodobał, ale na pewno nie na długie, komfortowe wycieczki.

Jeśli chodzi o komfortowe geo i sztywne osie - nie ma takich rowerów za bardzo (bez modyfikacji), ew Explore 540


 

Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia ciała do roweru. Paradoksalnie na długie wycieczki jest mi wygodniej na gravelu niż na expl540 - chociaż na gravelu jestem bardziej pochylony - a może właśnie dla tego, bo przy bardziej wyprostowanej pozycji coraz większy ciężar spoczywa na siodełku. Miększe siodełko wcale nie pomaga, bo zaczyna uciskać na tkanki miękkie. Mam dosyć twarde siodełko, ale pasujące do moich kości kulszowych + dobrą wkładkę w spodenkach i dopiero po ok 100km zaczynam czuć jakąś uciążliwość z tej strony. Wspominasz o @Nimia - ciekawe czy zmieniła mostek z 70 na krótszy i jak odczucia ? Expl540 w damskiej wersji/z krótszym mostkiem będzie wygodniejszy od seryjnego xc500 z mostkiem 70mm.

Posadź Żonę na gravela :)

doceni mnogość chwytów na długich wycieczkach :)

Odnośnik do komentarza
Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia ciała do roweru. Paradoksalnie na długie wycieczki jest mi wygodniej na gravelu niż na expl540 - chociaż na gravelu jestem bardziej pochylony - a może właśnie dla tego, bo przy bardziej wyprostowanej pozycji coraz większy ciężar spoczywa na siodełku. Miększe siodełko wcale nie pomaga, bo zaczyna uciskać na tkanki miękkie. Mam dosyć twarde siodełko, ale pasujące do moich kości kulszowych + dobrą wkładkę w spodenkach i dopiero po ok 100km zaczynam czuć jakąś uciążliwość z tej strony. Wspominasz o [mention=11032]Nimia[/mention] - ciekawe czy zmieniła mostek z 70 na krótszy i jak odczucia ? Expl540 w damskiej wersji/z krótszym mostkiem będzie wygodniejszy od seryjnego xc500 z mostkiem 70mm.
Posadź Żonę na gravela :)
doceni mnogość chwytów na długich wycieczkach :)
Ciekawe wnioski.
Co do gravela - żona ma dosyć eksperymentów na ten moment ;)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...