Skocz do zawartości

koyot

 • Ilość treści

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O koyot

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. O w mordę niezłe zestawienie... Jeszcze trochę to pojawią się wykresy;-) Ja już się pogodziłem, że w tym budżecie nie ma idealnego roweru. Trzeba sobie postawić pewną granicę i pójść na jakiś kompromis. Niejednokrotnie powtarza się takim jak ja - zwróć uwagę przede wszystkim na ramę. Reszta to tylko dodatki, które można wymienić a i tak z czasem się zużyją. Jajacek już niejednokrotnie podkreślał w swych wypowiedziach o przewadze ramy Chisel'a nad pozostałymi w kwestii jakości wykonania czy nawet samej wagi. Ktoś kto dobrze to robi to raczej się ceni. Na tym filmiku widać jak wygląda rama w tym modelu. O kolorze nie będę się wypowiadał...;-) Mało wtajemniczeni dają się nabrać że to Karbon!
 2. Owszem, zakładany budżet był do 5000 zł. Mogłem w sumie dopisać, że jeśli byłaby uzasadniona propozycja to byłbym skłonny dołożyć. Nawet kosztem sprzedaży szosówki...:-( jajacek ma rację, pewne sprawy zostały przedyskutowane i decyzja praktycznie została już podjęta. Generalnie temat poszukiwania roweru dla siebie to fajna sprawa, ale zaczęło mnie już to powoli męczyć. To ciągłe analizowanie, porównywanie, dywagowanie i zwiększanie zakładanego budżetu. No i zaniedbywanie codziennych obowiązków bo przecież trzeba zrobić kolejne zestawienie osprzętu pomiędzy rowerem X a Y. Czasami to mnie nawet irytowało jak dostawałem np. ofertę zakupu np. nowego Cube'a Reaction PRO w cenie modelu z 2018 a tu okazuje się że nowy nie ma już sztywnej ośki... a z 2018 ten sam model ma. Podobna była sytuacja z jakimś modelem od ROSE. Byłem skłonny nawet dołożyć do Chsel Experta, ale na moje potrzeby to Comp na początek będzie trochę na wyrost. Tak że jajacek, raz jeszcze wielkie wielkie DZIĘKUJĘ za poświęcony czas i naprowadzenie mnie na właściwy tor. Chapeau bas za wiedzę i cierpliwość! A proponowany Trek X-Caliber 9, oczywiście też brałem pod uwagę, bo jego wszechstronność z otworami na bagażnik też uznawałem za dużą zaletę, aby w przyszłości móc dzieciaka przewieźć... Ale chyba już nie ma marki, której nie brałem pod uwagę. Każdego dnia inny na "pulpicie":-) Zaczęło się od Kellysa Gate 50 a skończę na Specu! Pozdrawiam i dziękuję pozostałym za włączenie się do dyskusji.
 3. Spokojnie. To że wracam do MTB, to nie znaczy, że nie mam styczności z rowerami. Mam dwa Gianty. Jeden szosa TCR a drugi stary Boulder z lat 90-tych bez amora, wiec "gnaty" i zad przywykły do różnych obciążeń, pozycji ect.
 4. No i pozamiatane... Po takiej mega wypowiedzi, wątpię żeby ktokolwiek jeszcze zabrał głos. W zasadzie to nie ma takiej potrzeby! Bardzo Ci dziękuję!!!
 5. Witam Po kilku sezonach z szosą chciałbym wrócić do MTB w teren. Dlatego też zwracam się do Was prośbą o poradę na który rower MTB XC 29” ostatecznie się zdecydować. Nowy rower posłuży głownie do pokonywania bezdrożny, leśnych, polnych szlaków na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie a może z czasem i udział w amatorskich maratonach rowerowych. Mam 174 cm wzrostu więc rama to pewnie 17" czyli S lub M. (Osprzęt jak n/w rowerach. Od Shimano Deore do XT poprzez SLX. Rama raczej aluminiowa, chociaż jest jedna propozycja karbonu… Oczywiście najlepiej na obu sztywnych ośkach. Budżet jaki mogę przeznaczyć na ten cel do max. 5 tys. Z dotychczasowych obserwacji i poleceń znajomych oraz rozmów ze sprzedawcami brałem pod uwagę n/w modele rowerów: Cube Reactio n PRO 2018 https://www.cube.eu/cz/2018/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-pro-blacknred-2018/ Specialized Chisel Comp https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/128949 Focus Raven Elite 29 2018 https://www.focus-bikes.com/ch_en/42551-raven-elite Z tego co sam wywnioskowałem to napęd w Specu jest trochę kombinowany, kaseta tylko 10 rz, To samo w Focusie, który jest w dobrej cenie, ale raz że kaseta 10-tka to sztywna ośka tylko z przodu. Natomiast Cube byłby dla mnie najatrakcyjniejszy pod względem ceny! (poniżej 4 tys.), ale słaby amortyzator i brak sztywnej o. z przodu, hamulce. Więc raczej przy tej kwocie chyba muszę pójść na jakiś kompromis...?
×