Skocz do zawartości

ozzmozz

Użytkownicy
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ozzmozz

  1. @mike21 A więc tak: wyczyściłem, odtłuściłem, nasmarowałem i złożyłem. Wydaje mi się jednak, że jest za duża szpara/przerwa pomiędzy główką a widelcem (foto). Próbowałem różne kombinacje i za cholerę wideł nie chce wejść głębiej. Jedno mnie tylko zastanawia - ten pierścień uszczelniający jest przecięty fabrycznie, nie tak jak w górnym łożysku bo tam jest on cały - może powinien być w innym miejscu np. bezpośrednio na bieżni widelca? Porady mile widziane.

     

    1ed.jpg

    2ed.jpg

  2. Witajcie, mam sporą zagwozdkę. Wyciągnąłem amortyzator (wymieniam na inny). Po wyjęciu go, na rurze sterowej od spodu była bieżnia. Luźno zeszła z rury rękami - foto 1e. Jednak na amorze jest druga, wg. mnie identyczna bieżnia, ładnie nabita i siedzi bardzo ciasno - foto 2e. O co tu chodzi? Jedynka na dwójkę nie wejdzie idealnie, z resztą to chyba bez sensu. Źle fabryka poskładała czy co? Proszę o poradę co zrobić. Dodam jeszcze foto dołu i góry - 3e i 4e.

    Dzięki.

    1e.jpg

    2e.jpg

    3e.jpg

    4e.jpg

  3. @jajacek gwarancja gwarancją, ale wiedza niektórych pracowników Decathlonu pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo oddanie roweru do sklepu wiązało by się z jego utratą na kilka lub kilkanaście dni a pogoda coraz lepsza do jazdy. Dodatkowo gwarancja kiedyś się skończy, a wiedza nabyta zostanie na przyszłość ;).

    Olej w amorze był, ale nie wiele, myślę że połowa tego co wlałem. Dzięki za upewnienie się, że jego praca jest teraz prawidłowa.  

  4. Panowie mam pytanie: zrobiłem w swoim EXPL 540 wreszcie serwis amortyzatora x-fusion rc32. Pierwszy raz w życiu rozbierałem i serwisowałem amortyzator. Po złożeniu i zamontowaniu w/w pojawiła się jedna istotna różnica w jego pracy.

    Mianowicie przed serwisem blokada działała praktycznie od razu, amortyzator blokował się i nie uginał praktycznie wcale (może odrobinkę, ciut-ciut), a teraz po serwisie, po zablokowaniu ugina się (ciężej niż bez blokady) około 1-1,5cm i dopiero dalej twardnieje i nie ugina się już wcale. Pytanie - tak ma być, czy coś zrobiłem nie tak?

  5. Panowie mam 2 pytania odnośnie Expl 540:

    1. Amortyzator X-fusion rc32 - przepracował już około 1700 kilometrów, więc należy mu się serwis, jaki olej wlać do niego do komory powietrznej? Producent zaleca "X-Fusion Pure Slick Fluid" słabo u nas dostępny, czy możecie polecić jakiś zamiennik?

    2. Do zmiany powoli się kwalifikuje łańcuch. Kupić taki sam czyli KMC X10, czy szukać czegoś innego?

  6. Przepraszam za post pod postem, ale nie da się już edytować poprzedniego.

    Co do rowerów zaproponowanych wyżej - @jajacek dziękuję za propozycję, ale nie skorzystam. Wymyśliłem, że skoro pierwsza szosa w życiu to nie ma co "szaleć" i tytułowy centurion wystarczy w zupełności ażeby sprawdzić z czym to się je. Udało mi się także w czeluściach internetu znaleźć wymiary ram w tym modelu. Co ciekawe, z grafiki wynika, że długość TT w okolicy 520mm nie występuje w ogóle. A taką informację dostałem od innego sprzedawcy tego roweru w internecie, natomiast sprzedawca Bernard, którego ogłoszenie jest w tym temacie, potwierdził w rozmowie wymiary z tymi z tabelki. Nie mniej jednak rower zamówiony...... i już nie mogę się doczekać.....pierwsza szosa, ciekawe jak to jest?   

    2test.jpg

  7. Odkopię lekko temat, bo stoję przed wyborem pierwszego roweru szosowego i ten Centurion mnie bardzo zainteresował, skoro @jajacek poleca. Niestety nie potrafię znaleźć o nim w internecie żadnych informacji na temat geometrii ramy. W ogóle w sieci informacji o nim jest jak na lekarstwo. Czy możecie mi podpowiedzieć, czy ten rower to ortodoksyjna szosa, czy może jest bardziej w stronę wygody (endurance)?  

  8. Dzięki @jajacek za odpowiedź. Generalnie ze zdziwieniem dostrzegam fakt, że w moim "rozmiarze" ciężko jest kupić rower szosowy, który w najniższym rozmiarze będzie miał mniej więcej 520mm TT. Przykład https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-tiagra-2023/ - najmniejszy rozmiar z efektywną długością TT startuje od 535mm (B2 na grafice producenta) i to już dla mojego wzrostu będzie za dużo, prawda?

  9. Planuję zakup swojego pierwszego roweru szosowego. Poczytałem trochę w internetach o doborze rozmiaru, nigdy nie jeździłem z barankiem, więc nie wiem czy dobrze rozumiem, że najistotniejszym kryterium doboru właściwego rozmiaru ramy jest efektywna długość górnej poziomej "rurki" (TT). Jeśli faktycznie tak jest, mając 170cm wzrostu i 78cm przekroku, to jaki rozmiar powinienem wybrać w interesującym mnie rowerze, ten który ma efektywną długość TT wynoszącą 518mm, czy ten który ma 528mm?  

  10. Mały pro-tip dla posiadaczy Expl 540. Jeśli przerzutka ciężko zapina biegi w stronę największej zębatki i przy tym terkocze, wystarczy poluzować śrubę regulacji sprzęgła i stanie się cud. Moja tak się zachowywała, regulacja od zera nie zmieniała nic, chodziła żałośnie. Wstyd było biegi zmieniać bo takiego dźwięku nigdy, na żadnej przerzutce nie słyszałem. Myślałem o zmianie na nową, bo może ta jest wadliwa - a wystarczyło 3 minuty czasu i jest ideał, cicho, lekko, klik, klik, klik. Nie wiem czy wszystkie m5120 mają tak fabrycznie ustawione sprzęgło, czy tylko moja, ale polecam zerknąć pod dekiel jak ktoś nie jest zadowolony z pracy deore.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...