Targi Rowerowe Kielce Bike Expo 2017 – co na nich znalazłem?

Ostatni raz na rowerowych targach w Kielcach byłem trzy lata temu. Przez ten czas sporo się zmieniło – nie tylko pod względem powierzchni wystawienniczej i liczby stoisk (250 firm z całego świata, nawet z Pakistanu). Zmieniły się także pokazywane w pierwszym rzędzie rowery. Tak jak w 2014 najwięcej widać było fatbików i rowerów elektrycznych, tak w tym roku rządził (moim zdaniem) grawel. Oczywiście elektryków również było dużo, fatów jakby mniej, ale to grawel szturmem wchodzi do ofert producentów.

Marin Cortina AX 1
Marin Cortina AX 1

Nie ukrywam, że mnie to bardzo cieszy :) Cieszy mnie również coraz większa popularność napędów z jedną tarczą z przodu, na co ma wpływ coraz większa oferta 11. rzędowych kaset. Osobiście czekam na szosowe napędy 1×12, bo taka konfiguracja dałaby już absolutnie wystarczającą uniwersalność w rowerach grawelowo-turystycznych. SRAM – jeżeli czytacie mojego bloga, idźcie za głosem serca i przygotujcie dwunastorzędowe klamkomanetki :)

Merida Silex 2018
Merida Silex
Whyte Friston
Whyte Friston
Romet Boreas 2018
Romet Boreas 2018
Rondo Ruut i NS Rag+
Rondo Ruut i NS Rag+
Accent Feral
Accent Feral

Na targach można było obejrzeć (targi są do soboty, 23 września) między innymi takie grawele jak Merida Silex, Whyte Friston, Romet Boreas, Rondo Ruut czy NS Rag+. Mi najbardziej spodobał się Accent Feral – ma karbonową ramę i widelec, napęd 1×11 SRAM Rival, koła na sztywnych osiach, opony 50C (tak, tak wchodzą do niego dwucalowe opony 28/29 cali) i coś co podbiło moje serce – otwory do montażu bagażnika. A w karbonowej ramie to bardzo, bardzo rzadko spotykany dodatek. Ciekawe tylko jak jeździ :)

Bardzo ciekawie prezentowały się także rowery, wystawione przez Klub Kolarzy i Motorzystów „Broń” z Radomia. Na chwilę można się przenieść w minione czasy i pooglądać, na czym się kiedyś jeździło. Brawa dla tej ekipy, to było jedno z najciekawszych stoisk na tych targach i warto przyjechać choćby dla nich. Na tych dwóch zdjęciach widzicie jedynie część rowerów, które można było obejrzeć.

Wolfer Yedoo
Wolfer Yedoo
Bavarian Strong Bike
Bavarian Strong Bike
Geobike Denver
Geobike Denver
Geobike Swing
Geobike Swing

Tak jak trzy lata temu, tak i tym razem znalazłem kilka nietypowych projektów. Piszę to z pełną sympatią, ponieważ na tego typu rowery także znajdują się chętni. I miło jest popatrzeć na coś, co się wyróżnia na tle innych konstrukcji.

Kaski Alpina
Kaski Alpina
Kask rowerowy Seven Polska
Kask rowerowy Seven Polska

Smar Hanseline
Smar Hanseline
Opony Deli
Opony marki Deli
Mexxler Village
Mexxler Village

Pashley Guv'nor
Pashley Guv’nor

Kross Level TE
Kross Level TE
Marin Nicasio RC
Marin Nicasio RC

Co Wam będę więcej opowiadał :) Warto samemu zajrzeć i zatopić się w tym rowerowym świecie. To dużo większa przygoda, niż wybranie się do nawet największego sklepu rowerowego. Tym bardziej, że tu wszystko jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Ja mimo, że zdecydowanie bardziej wolę testować sprzęt, niż go tylko oglądać, to i tak nie mogłem przejść obojętnie wobec tego, co tam zobaczyłem. Piękna sprawa, tyle Wam powiem.